Fotbal

Gólman Čech proti Slovincům nenastoupí. Bude týmu chybět?

Stálice mezi třemi tyčemi české reprezentace si při sobotní prohře 1:2 natáhla stehenní sval.

Brankář londýnské Chelsea si zranění přivodil v prvním poločase zápasu hraném v Chorzowě. Čech během devadesáti minut dvakrát inkasoval a spolu s týmem odjížděl z Polska s prohrou 1:2.


Zápas sice dohrál, ale dnes absolvoval vyšetření ve střešovické nemocnici a společného tréninku reprezentačního výběru už se nezúčastnil. "Už o poločase si stěžoval, že ho to táhne, ale řekl, že se kousne a zápas dohraje. Přesnou povahu zranění ještě neznáme, ale do dalšího zápasu je příliš krátká doba na to, aby se dal stoprocentně do pořádku. Jeho start je ohrožen," prohlásil lékař české reprezentace Petr Krejčí.

Náhradníci? Bez reprezentačních zkušeností

Za Čecha tak bude nejspíš muset v důležité středeční bitvě na Stínadlech o první plný bodový zisk v kvalifikace MS zaskočit jeden z dvojice Zítka - Drobný. Zkušený Daniel Zítka je stálicí belgického Anderlechtu, v reprezentaci  však zatím odchytal jediný zápas. Jednička německé Herthy Berlín Jaroslav Drobný dres se lvíčkem na prsou ještě neoblékla.

Vyjádření lékaře české reprezentace Petra Krejčího:

Reprezentační kouč Rada si ale nemyslí, že by Čechova případná absence nějak výrazně oslabila mužstvo: "Máme k dispozici Zítku s Drobným a po konzultaci s trenérem gólmanů bychom vybrali, kdo dostane šanci. Donominovávat už nikoho nebudeme."

Problémy má i Jankulovski

"Po takovém výsledku jsou zprávy o zraněních ještě nepříjemnější, ale nedá se nic dělat. Petr teď bude v permanenci doktorů a pokusíme se, aby se jeho stav zlepšil. Je však těžké říct, jestli bude či nebude hrát," řekl rozmrzele Rada novinářům.


Zcela fit není po zájezdu do Polska ani obránce Marek Jankulovski. Ten má nakopnutý sval a rovněž vynechal pozápasový trénink, jeho středeční start by však neměl být ohrožen.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události