Fotbal

Podle reprezentačního kouče Rady není nic ztraceno

Kouč Petr Rada ještě nedovedl českou reprezentaci k vítězství, další šanci bude mít ve středečním kvalifikačním duelu v Teplicích proti Slovinsku.

Radovy ovečky v sobotu prohrály na půdě dobře motivovaného Polska 1:2. "Ztráceli jsme příliš mnoho míčů chybnými přihrávkami a nezahrávali jsme dobře standardní situace, které jsme získali. Soupeř naopak vyhrával hraniční míče a rychlou rozehrávkou se dostával vpřed. V naší hře bylo velmi mnoho nepřesností,“ vypočítával důvody neúspěchu po zápase český lodivod.

Ohlasy českých hráčů najdete ZDE.

Češi po kvalitním začátku nabídli sérií chyb a přílišnou taktností v defenzivě soupeři vedení, které domácí vyburcovalo k výbornému výkonu. "Měli jsme sice v prvním poločase pár slibných akcí, ale nedařilo se nám dávat míče za obranu a Poláci hráli naopak rychleji a přesněji,“ věděl po zápase Rada. Ten svým svěřencům evidentně o poločasové přestávce promluvil do duše. Češi totiž po změně stran převzali iniciativu. Inkasovali ale paradoxně po brejkové situaci druhý gól.

Podrobnosti o utkání najdete ZDE.

"Ve druhém poločase jsme za stavu 2:0 chtěli střídáním a posílením ofenzívy výsledek zvrátit, ale branku jsme dali příliš pozdě,“ hodnotil Rada. O snížení na konečných 1:2 z českého pohledu se postaral svým premiérovým gólem v reprezentaci v 87. minutě Martin Fenin. Ten přišel na hřiště o šest minut dříve.


Předtím vystřídal ostravský Václav Svěrkoš nevýrazného sparťana Slepičku a odvedl vynikající práci. Mimo jiné to byl právě on, kdo Fenina v gólové šanci ideálním centrem našel. Právě tito dva střídající ofenzivní borci by mohli dostat více prostoru ve středečním existenčním zápase, v němž Češi v Teplicích přivítají Slovince. Pokud by se nepodařilo domácímu celku naplno bodovat mohla by se židle notně zakymácet i pod samotným Radou.

Zdroj: TN.cz

"Nebyl to ideální výkon týmu, to musím přiznat. Ale jeho možnosti jsou vyšší a na tuhle kvalitu se soustředíme. Tohle jsme nezvládli. Půjdeme zápas od zápasu a zdaleka není nic ztraceno," konstatoval odhodlaně Rada. Obejít se ale bude muset bez zraněné brankářské jedničky Petra Čecha. Více čtěte zde.


Další problémy při skládání záložní řady bude mít Rada kvůli karetnímu trestu, který si bude muset odsedět defenzivní štít Radoslav Kováč. Reprezentační lodivod už musel kvůli zranění oželet Rosického, Matějovského a Poláka.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události