Fotbal

Zpráva o zhoršení stavu Rosického je podle agenta "kachna"

Agent reprezentačního kapitána Pavel Paska dementoval pro agenturu Mediafax zprávy, že Tomáš Rosický trpí otokem kostní dřeně.

Podle zprávy v sobotním vydání britského bulvárního deníku The Sun byl Tomáš Rosický hospitalizován na klinice v Londýně s velkými bolestmi hlavy, které jsou následkem léčby operovaného kolena. Zprávu převzala prakticky všechna česká média. Agentuře Mediafax se nepodařilo Tomáše Rosického telefonicky kontaktovat a o vyjádření k situaci požádala jeho manažera Pavla Pasku.


"Zpráva britského deníku je bulvárně nafouknutá a má s podstatou věci jen velmi málo společného. Tomáš pravidelně v rámci léčby navštěvuje kliniku, kde dostává injekce do místa postiženého zraněním podkolenní šlachy. Injekce jsou aplikovány na základě konzultací lékařů s výrobcem preparátu. Přitom proběhne kontrola vývoje terapie. Obvykle stráví v nemocnici část dopoledne. Pověsti o zhoršení stavu musím dementovat. Je fakt, že léčení probíhá velmi zvolna," řekl Pavel Paska agentuře Mediafax.

Rosický o zánětu kostní dřeně Pasku neinformoval

Zpráva deníku The Sun hovoří také o zánětu kostní dřeně. "Hovořím s Tomášem Rosickým prakticky denně, ale nic podobného jsem od něj neslyšel," dodal Pavel Paska.


Ke zprávě britského deníku se agentuře Mediafax vyjádřil také lékař reprezentačního týmu Petr Krejčí. "Pojem zánět kostní dřeně jsem jako lékař nikdy neslyšel. Stav Tomáše Rosického sledujeme a konzultujeme podle příležitostí, které máme. Problém je v tom, že lékaři v Anglii s námi nic nekonzultují a nepodávají nám žádné informace. Pravděpodobně se snaží opravit následky vzniklé operací, například že titanové kotvičky, upevňujíci podkolenní šlachu neměly správný rozměr. Ale to je jenom můj dohad," řekl Petr Krejčí.


Tomáš Rosický utrpěl zranění kolenní šlachy letos v lednu a po neúspěšné terapii podstoupil v květnu operaci. Jeho rehabilitace a rekondice probíhá již devátý měsíc.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události