Fotbal

Brückner terčem kritiky. Jeho pozice je nejistá

Trenér rakouské reprezentace Karel Brückner prožívá zlé časy. Proti Srbsku musí bezpodmínečně zvítězit.

Poté, co jeho mužstvo remizovalo s Itálií a přejelo Francouze, byl oslavován jako hrdina. Jenže stačila prohra v Litvě, na kterou navázal jen bod z Faerských ostrovů, a Brückner je rázem nemilosrdně pranýřován…

Brücknerovi vyčítají nezájem i malou aktivitu

Do prošedivělého stratéga se pustili především některá média, která mají k jeho práci hned několik závažných připomínek. "V Olomouci je jistě krásně a videozáznamy nabízejí spoustu materiálu k přemýšlení, ale častější přítomnost Karla Brücknera na rakouských stadionech by určitě neškodila, stejně jako jeho celkově větší zapojení do fotbalového dění v zemi," říká kriticky seriózní deník Kurier.


"Tohle je naprostý nesmysl. Zná všechny hráče, kteří připadají v úvahu, naprosto přesně. Od hlavy k patě až po velikost bot," brání svého šéfa slovenský asistent Kocian. "Pan Brückner je velmi snaživý a plně se o rakouský fotbal zajímá. Každý, kdo tvrdí něco jiného, se mýlí. Ukazovat se ve VIPech a třást si rukama není jeho styl," dodal padesátiletý bývalý československý reprezentant.


S Kurierem souhlasí i drtivá většina rakouských fanoušků včetně slavných fotbalových internacionálů. "Když si přivedete tak zkušené lidi jako Brücknera a Kociana, oprávněně požadujete, aby tým postoupil na mistrovství světa," poukazuje bývalý reprezentant Peter Stöger na fakt, že trenér i jeho asistent patří mezi velezkušené fotbalové harcovníky, podle čehož také vypadá jejich výplatní páska…

Postup na šampionát není podmínkou?

Na tato slova se rozhodl reagovat národní fotbalový svaz, který jakékoli úvahy o Brücknerově předčasném konci u rakouské reprezentace rázně odmítl. "Věděli jsme, že los kvalifikace je pro nás velmi těžký, takže postup nebyl žádnou zásadní podmínkou. Ale po úspěšném začátku se nároky veřejnosti výrazně zvýšily," připustil místopředseda svazu Martin Pucher.


Mnoho fundovaných odborníků už tak diplomatický slovník ale nevolí. "Na mistrovství Evropy jsme hráli lepší fotbal," podotkl bývalý reprezentační kouč Herbert Prohaska, jenž se může pochlubit titulem rakouského Fotbalisty století.


Dokonce se už začaly šířit spekulace o Brücknerově nástupci – nejčastěji skloňovaným jménem je druhý reprezentační asistent Andreas Herzog. Bodne svému šéfovi kudlu do zad, nebo Rakušané ve středu doma porazí Srbsko a bude alespoň na chvíli klid?

hum, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události