Fotbal

Dojatý kouč Slovenska: Výhra nad Polskem je zážitek na celý život!

Svěřenci trenéra Vladimíra Weisse se díky famóznímu obratu v zápase s Polskem vyšvihli do čela “české“ kvalifikační skupiny.

Naši východní sousedé už před výkopem avizovali, že prestižní duel berou jako zápas podzimu. Přitom dlouho vůbec netušili, zda nebudou hrát v téměř polském prostředí.


Nakonec si však slovenští fanoušci našli cestu na stadion a hráči se jim za to odvděčili tím nejlepším možným způsobem – vítězstvím, které se rodilo po vzoru Shakespearova dramatu...

Weiss: Hráli jsme vabank a vyšlo to!

Duel byl v prvním poločase vyrovnaný a po pauze dokonce vedli Poláci, jenže nakonec se z tříbodového zisku radovali domácí, když se mezi střelce dvakrát zapsal Stanislav Šesták."Věřil jsem až do konce, že to vyjde. Když jsme prohrávali, vsadili jsme na hru vabank a vyšlo to. Soupeř byl velmi těžký. To, že se nám ho povedlo porazit a ještě tímhle způsobem, to je zážitek na celý život," radoval se po skončení duelu Vladimír Weiss. "Jsem dojatý, hráči ze sebe vydali maximum. Je jasné, že jsme první v tabulce, což je super i kvůli lidem. Já ale věřím, že půjdeme ještě nahoru," dodal kouč o něco rozvážněji.

Šesták: Boruc je gólmanem světové třídy, ale občas udělá hloupou chybu

K úspěchu pomohla Slovákům i chyba polského gólmana Boruce, které využil při vyrovnávací trefě Šesták. "Trenér nás upozorňoval, že Boruc je gólmanem světové třídy, ale že občas udělá hloupou chybu. A to se přesně stalo," smál se slovenský dvougólový hrdina. "Jsme první v tabulce a budeme mít krásnou zimu," doplnil Šesták s tím, že oba góly věnuje manželce s dcerkou.Róbert Vittek, útočník Slovenska, se sice střelecky neprosadil, i on však po zápase zářil štěstím. "Zasloužili jsme si vyhrát. Je fakt, že nás polský gól zaskočil, ale dali jsme do hry všechny síly a zápas otočili. Chtěli jsme mít sice po podzimu deset bodů, no tak se nedá nic dělat, máme jich devět. Jsme v tabulce první, což je vynikající," jásal fotbalista.

hum, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události