Fotbal

Střeštík: Podržel nás gólman Lejsal

Střelec jediné branky svého týmu si myslí, že jeho tým mohl vyhrát, kdyby proměnil šance.

Utkání desátého kola Gambrinus ligy mezi Žižkovem a Brnem skončilo nerozhodně. A to hlavně díky Marku Střeštíkovi, který vstřelil gól a také Martinu Lejsalovi, který odchytal skvělý zápas.

Všichni chválili Lejsala

Jednadvacetiletý Střeštík táhl při absenci některých zkušených hráčů útočné akce Brna a byl hodně vidět. "Zahráli jsme všichni dobře. Mohli jsme vyhrát, kdybychom dali šance, ale také prohrát. Několikrát nás podržel brankář Lejsal, který chytal výborně," řekl Střeštík. "Kritické momenty v šestnáctkách jsme my, ani Žižkovští nezvládli. Musím ale také pochválit Lejsala, který dobře zachytal," uvedl Uličný.

Střeštík: Nakonec jsem za bod rád

Mladý záložník musel ve 24. minutě přihlížet, jak se domácí Vozábal trefil přesně k tyči. Pak ale sám zavelel k vyrovnání. Nejdříve pálil těsně vedle, ale pak poslal po rohu do vápna střílený centr, který skončil až v síti. "Měli jsme velké štěstí, že se nám podařilo tak rychle vyrovnat. Byl to odražený míč a brankář asi čekal, že ho ještě bude někdo tečovat, ale nestalo se a zaplul do sítě," usmíval se brněnský fotbalista.


V dalších minutách byli aktivnější domácí hráči a Brno hrozilo hlavně z brejků. V závěru utkání byl při jednom takovém vyloučen autor žižkovské branky Vozábal, který stáhl právě Střeštíka. Nakonec si ale pod žižkovským vysílačem každý z týmů připsal do tabulky jen po bodu. "Já jsem po tom průběhu utkání za ten získaný bod rád. Nechápu, proč je Viktorka v tabulce tak dole, protože hraje dobrý fotbal a i proti nám měla dost šancí," dodal Střeštík.

Csaplár litoval špatné koncovky

"Já jsem spokojený z pohlednosti duelu. Mrzí mě ale, že jsme nevyhráli. Někdy nám škodí, že chceme hrát fotbal, ale já to beru jako zábavu pro diváky a nechci tu krásu zazdít," sdělil Csaplár se smíšenými pocity a dodal "S Boleslaví jsme měli sedm vyložených šancí. Teď doma další, ale prostě jsme je neproměnili. Zápasy se rozhodují v pokutových území, když tam nehrajete dobře, pak zápasy nevyhráváte.

hrc, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události