Fotbal

Další rasismus v českém fotbale. Sylvestre už si zvyknul

Záložník tmavé pleti Ludovic Sylvestre musel v Teplicích skousnout věc, která nemá s fotbalem nic společného. Bučení diváků.

Francouzský lídr Mladé Boleslavi předvedl na Stínadlech opět skvělý výkon a i díky němu si Středočeši odvezli cennou výhru 3:2. S první domácí porážkou v sezoně se jen těžko smiřovali fanoušci Teplic, kteří svou nespokojenost dali najevo nejhůř, jak mohli.

“V Česku jsem si na bučení už zvykl“

Sylvestre byl společně se svým spoluhráčem Mendym častým terčem teplického „kotle“, který na oba hráče několikrát zabučel. “Vždycky je to tak, že se najde pár primitivů, kteří bučí a dělají stupidní gesta. Mě to ale na hřišti příliš nerozptylovalo, snažil jsem se hrát normálně dál,“ řekl Sylvestre vyrovnaně.

Podívejte se, co k celé nepříjemné situaci řekli jak samotný Ludovic Sylvestre, tak i tiskový mluvčí Mladé Boleslavi Petr Svěcený.


Domácímu publiku se "odvděčil“ dvěma přesnými pasy, po nichž padla první a třetí branka Mladé Boleslavi. “Pak jsem k nim schválně běžel a jasně deklaroval, co si o nich myslím,“poznamenal bez skrupulí. “Trochu jsem si tady v Čechách na to bučení zvykl. Není to hezké, ale nejde proti tomu nic dělat. Musím to brát s nadhledem.“

Jak vypadal první rozhovor Sylvestra pro česká média se podívejte zde:


V závěru stáli při Boleslavi všichni svatí…

Sylvestre také prohlásil, že tříbodový zisk Mladá Boleslav těžce vydřela. "Nebylo to pro nás ani zdaleka jednoduché utkání. Myslím, že jsme měli několik dobrých příležitostí, a i když to bylo v závěru těžké, výhra je zasloužená,“ prohlásil francouzský kreativní středopolař.


Na konci nervózního zápasu však hosté o výhru málem trestuhodně přišli. Domácí Mahmutovič měl v 90. minutě na kopačce vyrovnání, jenže vysoko přestřelil. “Teplice pak hrály dobře, ale z našeho pohledu byly klíčové dvě branky z kraje druhé půle. V závěrečných minutách jsme měli i trochu štěstí, ale kdybychom přidali více důrazu, nemuselo to být tak dramatické,“ uzavřel pozápasovou debatu Sylvestre.

hum, tn.cz,mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události