Fotbal

Ronaldo si možná opět zahraje v Itálii, chce ho Sampdorie

Bývalý nejlepší útočník světa by rád znovu nastartoval svoji kariéru. Šanci mu chce dát italská Sampdorie Janov.

Brazilský útočník a s 15 zásahy nejlepší střelec v historii mistrovství světa pro brazilský magazín Trip uvedl, že ve svých 32 letech ještě ani zdaleka neuvažuje o konci s fotbalem. O završení jeho veleúspěšné aktivní kariéry se živě spekuluje v souvislosti s jeho dalšími zdravotními trably.

Do AC Milán se nevrátí

Dvojnásobný světový šampion se totiž od února zotavuje z vážného poranění kolena, mimo hru je tak přibližně stejně dlouho, jako český reprezentační kapitán Tomáš Rosický. Zatímco další osud „malého Mozarta“ je zatím bohužel spíš ve hvězdách, brazilský útočník tvrdí, že je připraven opět střílet góly v jedné z nejlepších evropských soutěží.


"Chce mě jeden italský klub, ale není to AC Milán," řekl Ronaldo. Právě v dresu milánského AC se na začátku roku zranil, od té doby je v rodné Brazílii, kde se nyní připravuje s místním klubem Flamengo.


Podle italských médií o něj projevila zájem Sampdorie. Janovský celek totiž hledá náhradu za Antonia Cassana, který prý po sezoně zamíří do některého z italských velkoklubů.

Ronaldo: Nechci, aby mi diktovalo zranění

Sampdorie není prvním zájemcem o Ronaldovy služby. Již dříve se dohadoval na smlouvě v bohatém anglickém Manchesteru City, či tradičním francouzském klubu Paris St. Germain. V obou případech nakonec zástupci klubu odmítli připojit svůj podpis pod smlouvu kvůli špatným výsledkům zdravotních testů Brazilce. Vyjde mu to do třetice, nebo bude muset pověsit kopačky definitivně na hřebík?


"V knize fotbalové kariéry mám ještě mnoho nepopsaných stránek. Jsou prázdné a já je chci zaplnit góly," řekl dvojnásobný držitel Zlatého míče magazínu Trip. "Chci skončit, až já budu chtít. Ne podle toho, co mi nadiktuje zranění," dodala bývalá hvězda Barcelony či Realu Madrid.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události