Fotbal

Gólman Čech by se mohl vrátit na trávník už tento týden

Český fotbalový brankář Petr Čech z Chelsea by se už v tomto týdnu mohl po zranění vrátit do branky svého týmu.

Informaci přinesly hráčovy oficiální internetové stránky. Na nich Čech pochválil své spoluhráče z Chelsea za víkendovou jednoznačnou výhru 5:0 v rámci Premier League na hřišti Middlesbrough.

Zdravotní stav se zlepšil, ale nebyl stoprocentní

"Byli jsme ve všech herních činnostech lepším mužstvem a navíc jsme předvedli výbornou střeleckou produktivitu při proměňování šancí," pochválil své spoluhráče za jasnou výhru český brankář. Díky jednoznačnému výsledku se londýnský klub udržel v čele tabulky o skóre před Liverpoolem.


Na půdě Middlesbrough nemohl ještě Čech hájit branku Blues, stále ještě doléčoval zranění, které si přivezl z reprezentačního srazu. V kvalifikačním zápase o MS na půdě Polska si totiž natáhl stehenní sval. Chyběl tak reprezentaci v následném důležitém souboji se Slovinci.

Tento týden by už mohl chytat

"Platí to samé, co jsem řekl před kvalifikací se Slovinci, že totiž nemá cenu jít na hřiště, když člověk není ještě připraven na 100 procent," prozradil Čech, proč se v brance neobjevil ani v sobotu.


V tomto týdnu, kdy Chelsea čeká duel Ligy mistrů proti AS Řím a pak o víkendu ligový šlágr s Liverpoolem, by se Čech již mohl mezi tyče vrátit. "Rozhodnou samozřejmě lékaři, ale vidím to nadějně, můj stav se zlepšuje," dodal.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události