Fotbal

Koller: Rozhodčí jsou v ruské lize někdy všelijací

Nejlepší reprezentační střelec české historie v Rusku na podzim nastřílel již pět branek a uvažuje, že si svou misi prodlouží.

Naposledy se vytáhlý kanonýr prosadil ve 26. minutě nedělního duelu proti FK Moskva. Jeho pátý přesný zásah v sezoně nakonec Samaře stačil na remízu 1:1. Kollerův klub je v tabulce šestý a stále bojuje o účast v evropských pohárech pro příští rok.


"Když bude forma a vydrží zdraví, nebránil bych se pokračování v kariéře zrovna v Samaře. Smlouvu mám ještě na celou příští sezonu. Pak se uvidí," uvedl Koller v rozhovoru na stránkách společnosti ISM, která jej zastupuje.

Samara je od nás daleko, jaký fotbal vlastně hraje tým Křídla sovětů?

"Rychlý, do kombinace, spíše ofenzivní. Mně ten styl úplně vyhovuje, zahraju si, jsem spokojený. Hodně balonů jde dopředu na mě, snažím se připravit pozici pro spoluhráče nebo rozehraji a běžím na hrot, jestli dostanu přihrávku."

Dal už jste pět gólů, jaký to má v Samaře ohlas?

"Zatím příznivý. Zpočátku jsem góly nedával, ale už jsme si v týmu na sebe zvykli. Asi největší ohlas měl můj výkon ve 23. kole, kdy jsem dal hned dvě branky v utkání s Dynamem Moskva. Ve druhém poločase jsem zápas góly v 75. a 85. minutě otočil z 1:2 na 3:2 a už jsme se těšili z vítězství. Jenže Dynamo vyrovnalo asi v páté minutě nastaveného času na 3:3 z penalty. Ten pokutový kop byl takový, že mohl a nemusel být..."

O ruské lize se říká, že tam někdy rozhodčí dělají divy...

"No, moc bych to nerozebíral, někdy jsou prostě všelijací, ale to je v každé lize..."

Jak jste si zvykl v Samaře?

"Ale jo, jde to. Mám docela pěkný velký byt ve velkém a dobře zrekonstruovaném domě. Město se vzmáhá, centrum už vypadá docela evropsky, opravují se silnice. Byla už za mnou i manželka s malou Kateřinou krátce po porodu, Hedvice se tu docela líbí. Jezdím velkým autem zn. Lada, je to místní verze džípu, všichni se do něj nějak naskládáme. Čas trávím hodně s Jirkou Jarošíkem. Chodíme hlavně na tenis, zatím vyhrávám. Se spoluhráči z týmu jsme si nedávno byli zahrát bowling. Samara není městem, které by překypovalo památkami a příležitostmi k výletům, takže se snažíme zabavit, jak to jen jde."

Co příroda, výlety mimo město?

"Tak to radši ani ne. Město je obklopeno lesy tak hlubokými, že bych se mohl ztratit."

Jakou pozici má v Samaře fotbal a kolik chodí na zápasy lidí?

"V Samaře je fotbal atrakcí číslo jedna. Dřív tu byl silný tým basketbalistek, ale tomu se nějak ekonomicky nevedlo a byl přestěhovaný jinam. Jiný velký sport tu není, nehraje se tu na vyšší úrovni ani hokej. Stadion je poměrně dost starý, takový ten typicky sovětský, hlediště je asi pro 35 tisíc diváků. Návštěvy jsou vynikající. Někdy pod dvacet, ale spíš přes dvacet nebo i třicet tisíc diváků. Samara patří v ruské lize v návštěvnosti ke špičce. Brzy by se měl stavět nový stadion. Takže si říkám, že když vydrží forma a zdraví, tak bych se prodloužení smlouvy v Samaře nebránil. Klub má ambice, uvidíme..."

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události