Fotbal

Fotbal a drogová mafie: klub vyloučen ze soutěže

Fotbal a drogová mafie: klub vyloučen ze soutěže

Mexický fotbalový klub Mapaches byl vyřazen ze třetí ligy za údajné vazby na drogové překupníky.

Před dvěma týdny zástupci federáního úřadu zadrželi sedm členů třetiligového mexického klubu Mapaches za údajné vztahy s drogovou mafií.

Rozhodnutí komise? Vyloučit!

Mezi zadrženými byl také vlastník klubu Wenceslao Alvarez, který je v celém případu největším "hlavounem" z řad hříšníků. V úterý se o osudu klubu a hříšníků rozhodovalo na jednání fotbalové federace. A verdikt? Tým byl nemilosrdně vyloučen ze soutěže. Zároveň byly vymazány všechny výsledky tohoto klubu.


Na zasedání měli provinilci dostat prostor, aby celou situaci objasnili. Jenže se nedostavili. "Měli jsme zasedání, ale vedení klubu na něj nepřišlo, protože se bálo, že by došlo k dalšímu zatýkání," citovala agentura AP prohlášení svazu. "Několikrát jsme jim volali, ale přesto nedorazili. Proto jsme se rozhodli klub vyloučit."


Majitel Mapaches Alvarez je podle policie jednou z hlavních postav drogového gangu "La Familia“ a případ jeho spolupráce s drogovými překupníky bude dále řešen u civilního soudu.

Drogy? Ve sportu synonymum pro doping

Ve světě sportu je se slovem drogy spíše spojován doping, kdy sportovci záměrně užívají látky, které podporují a zlepšují jejich výkonnost.


Výjimkou ale nejsou ani drogy jako takové. Sportovci si často při svých oslavách a párty něco "zobnou" nebo "zahulí". Když na ně ale přijde kontrola, spadne klec. Své by mohl vyprávět třeba český lukostřelec Milan Andreas, který byl před odletem na olympiádu do Pekingu pozitivně testován na marihuanu a do Číny se nepodíval.


Případ z mexické ligy je ale evidentně o něčem jiném. Nejde o to, že by samotní hráči drogy užívali. S největší pravděpodobností se spíše zapojovali do distribuce a praní špinavých peněz. Což je možná horší, než kdyby sami něco brali.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události