Fotbal

Čech exkluzivně: Nehrajeme dobře, ale vítězíme. To je důležité

Čech exkluzivně: Nehrajeme dobře, ale vítězíme. To je důležité
Zdroj: tn.cz

Reprezentační brankář Petr Čech se po zranění vrátil do branky londýnské Chelsea. V utkání Ligy mistrů s AS Řím z toho byla hned vychytaná nula.

Nefalšovanou procházkou růžovým sadem bylo pro brankáře Chelsea Petra Čecha utkání Ligy mistrů proti AS Řím. Český reprezentační brankář, který se vrátil po čtrnáctidenní pauze způsobené menším zraněním stehenního svalu, si při vítězství svého týmu 1:0 příliš nezachytal.


Poslechněte si exkluzivní rozhovor s Petrem Čechem:


"Představoval jsem si ten zápas trochu jinak, protože je lepší, když je brankář po takové pauze v permanenci,“ uvedl Čech, který podle vlastních slov musel během zápasu řešit jedinou vážnější situaci, když ukradl protihráči šanci pádem pod nohy.


"V takových zápasech musíte udržet koncentraci a soustředit se na každou maličkost, což je někdy těžší, než když na vás jde jedna střela za druhou,“dodala opora Chelsea.


"Taktika Říma byla jednoduchá. Přijeli si pro bod a obětovali tomu prakticky všechno. Nakonec svého cíle málem dosáhli. Jsem rád, že i za těchto podmínek jsme byli schopni vyhrát,“pokračoval ve svých dojmech ze zápasu Čech. 

"Terry Dobyvatel"

Londýňané byli ve středu gólově o chloupek produktivnější než jejich římský soupeř. Vstřelili však jedinou branku, která přišla po dlouhém dobývání hostující obrany až 13 minut před koncem. Spasitelem nebyl nikdo jiný, než kapitán John Terry, který se trefil střelou hlavou po rohovém kopu.


"Je jedno, jak ten gól padne nebo kdo ho dá. Důležité bylo vítězství stejně jako to, že jsem ukázali sílu vyhrávat zápasy i ve chvíli, když se nám zrovna moc nedařilo," uzavřel Čech, kterého také potěšilo, že mohl po zranění odchytat celý zápas.

jvl, s přispěním Vladimíra Vořechovského
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události