Hokej

Ředitel Čechova rezignoval. Vinu za smrt Čerepanova ale rázně odmítá

Michail Děnisov, ředitel týmu Viťjaz Čechov, reagoval na doživotní zákaz působení v KHL kvůli tragickému úmrtí hokejisty Čerepanova a oznámil svou rezignaci.

Vedení KHL potrestalo Děnisova za obrovské nedostatky v pořadatelské službě při utkání s Omskem. Jeho vyjádření přinesl deník Sovětskij Sport.

Soudí se o peníze. A to s Čerepanovou rodinou.

"Napsal jsem rezignaci. Jiné východisko z nastalé situace prostě nevidím," řekl zdrcený Děnisov, kterého nepřímo viní ze smrti mladého útočníka.


"Obrátil jsem se na renomovaného právníka Kučerana a ten mi slíbil, že spor s vedením Kontinentální hokejové ligy u soudu vyhraje," poznamenal dnes už bývalý ředitel Čechova a dodal: "Měli bychom dostat zpátky peníze, které jsme museli zaplatit jako kompenzaci za smrt Čerepanova jeho rodině.“

“Nikdo mi neřekl, že sanitka odjíždí…“

Děnisov se se svým trestem nehodlá jen tak smířit a usilovně hodlá bojovat o to, aby ze sebe smyl nálepku viníka.


"Přece mě nemohou vinit z toho, že rychlá záchranná služba opustila stadion tři minuty před koncem utkání. Mně nikdo neřekl, že odjíždějí!“ řekl naštvaně.


“Buďme poctivý. V Čechovu je celkem jedenáct sanitek a v to pondělí jich bylo k dispozici jen šest…Víc k celé záležitosti nemohu říct. Počkáme na konec vyšetřování," uzavřel Děnisov, jenž byl na úterním zasedání vedení KHL potrestán právě za chybějící lékařské vybavení a předčasný odjezd sanitky. Spolu s ním si stejný verdikt vyslechl i ředitel čechovské arény Jurij Afoňkin, který svůj post opustil už ve čtvrtek.

hum, Mediafax / tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události