Fotbal

Berger: Teď potřebujeme hlavně body

Do sestavy Sparty se ve vítězném utkání s Příbramí poprvé po zranění vrátil zkušený záložník Patrik Berger.

Po téměř dvou měsících se vrátil do ligového zápasu po zranění sparťanský středopolař Patrik Berger a byl u výhry svého týmu nad Příbramí v poměru 3:0. Sám Berger měl radost hlavně ze zisku tří bodů i ze svého návratu.


"Potřebovali jsme po delší době vyhrát, a že to bylo při mém návratu na hřiště, je spíš náhoda," usmíval se po utkání Berger, který zdůraznil hlavně důležitost tří získaných bodů do tabulky. "Pro nás to jsou důležité tři body, hlavně na ně teď hrajeme, protože herně to teď není nic moc. Trochu jsme se uklidnili, dali jsme tři góly, ale zatím je to jen jeden zápas. Nejsme na tom nejlíp a musíme makat dál," prohlásil Berger.


Čtyřiatřicetiletý Berger hrál naposledy ligový zápas na konci srpna v pátém kole. Proti Příbrami se dostal na hřiště v 57. minutě. "Já se na hřiště hodně těšil, ale trénoval jsem vlastně jen čtyři dny, takže déle bych asi nevydržel," přiznal zkušený záložník.

Šestnáctiletý Kadlec: Trochu nervozní jsem byl

V šestnácti letech nastoupil poprvé v Gambrinus lize, sice jen na pět minut, ale i tak si sparťanský útočník Václav Kadlec svůj debut užíval. Do Sparty přišel v létě za deset milionů korun z Bohemians 1905 a trenér Jozef Chovanec ho poslal v 86. minutě utkání 11. kola s Příbramí na hřiště k prvoligové premiéře. "Samozřejmě jsem moc rád, že mi pan Chovanec dal šanci. Moc jsem si to užil," řekl po zápase Kadlec.


Mladičký záložník přiznal, že byl před příchodem na hřiště trochu nervózní. "Malá nervozita tam byla, ale nebylo to tak hrozné. Věřil jsem, že můžu do zápasu naskočit a když jsem se šel rozcvičovat, tak jsem tomu věřil tak na osmdesát procent," vysvětloval.


Na hřišti byl v závěru utkání jen pár minut, přesto se po hezkém průniku mohl dostat do dobré šance. Místo střely z vápna, ale volil přihrávku do strany na Slepičku. "Mohl jsem vystřelit, teď to vím, ale na hřišti jsem to vyřešil přihrávkou, to se nedá nic dělat," usmál se Kadlec.

Chovanec: Bylo by chybou nevyužít talent Kadlece

Trenér letenského týmu Jozef Chovanec potvrdil, že bude sázet na dravé mládí. V zápase s Příbramí devatenáctiletého Zemana totiž nahradil teprve šestnáctiletý útočník Václav Kadlec.


"Kadlec se s námi připravuje už delší dobu. Má úžasný talent a bylo by chybou ho nevyužít," prohlásil Chovanec a přiznal, že by ho na hřiště pustil i za vyrovnanějšího stavu a na delší časový úsek. „Proč ne? Já s tím problém nemám. Pokud bude ukazovat, že je lepší než ostatní, tak klidně může hrát," dodal na závěr Chovanec.

rk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události