Hokej

Rebel Duda se zase předvedl. Urážel protihráčovu rodinu!

Rebel Duda se zase předvedl. Urážel protihráčovu rodinu!
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Útočník Českých Budějovic Radek Duda se ostře navážel do rodiny kladenského hokejisty Radka Bělohlava. “Něco podobného jsem ještě nezažil,“ kroutil hlavou veterán Středočechů.

V nedělním zápase 19. kola O2 extraligy porazilo Kladno jihočeský Mountfield vysoko 5:2. Více než o výsledku se však bude mluvit o chování sprosťáka Dudy. Jeho hulvátské výstřelky nejsou ničím novým, tentokrát však opravdu přestřelil...

V Bělohlavovi se vařila krev

Vsítil dvě branky a dovedl tým k vítězství, přesto byl po utkání extrémně naštvaný. Řeč je o střelci Kladna Radku Bělohlavovi, jenž musel během zápasu spolknout nadávky na své nejbližší. "Já to nechci prezentovat….,“ líčil podrážděně Bělohlav. "Bylo tam několik urážek mé rodiny a to se prostě nedělá," uvedl šokovaný útočník.


Původně ani nechtěl prozradit, kdo ho vlastně provokoval. "Šlo o hráče, se kterým jsem seděl na trestné," upřesnil po chvíli. Po této narážce bylo zřejmé, že oním provokatérem byl známý bouřlivák Duda. "Měl jediné štěstí, že tam byli časoměřiči,“ dodal Bělohlav. "Asi bych byl zlý. Něco takového jsem totiž ještě nezažil!"

“Mám sto chutí ještě něco udělat…“

Spor obou hráčů vypukl spolu se startem třetí třetiny. "Vyplynulo to ze situace. Jsem levé křídlo a mým úkolem je bránit. Takže jsme se často potkávali a nešetřili se," poznamenal osmatřicetiletý hokejista. Jejich vzájemná nevraživost vyústila ve strkanici před branou ve 47. minutě. "Musel jsem bránit našeho gólmana, to je normální," dodal Bělohlav.


Po zápase byl zcela po právu vybrán za hvězdu domácího celku, jenže ani to mu náladu nespravilo. "Dneska nemám radost ani z těch gólů, jsem otrávený a mám sto chutí ještě něco udělat," řekl s brunátným obličejem.

Závěrečné podávání rukou? Nic pro Dudu

Jak už to v podobných střetnutích bývá, závěr zápasu se rozhodně nehrál v gentlemanském duchu." Bylo to hodně nervózní, ale myslím, že to od nich neuneslo jen pár hráčů,“ podotkl Bělohlav, který se pozastavil nad tím, že se Duda odmítl zúčastnit závěrečného podávání rukou a ihned zmizel v kabině. "Všiml jsem si, že tam nebyl. Já kdybych nešel, tak bych dostal od klubu pokutu…"

Duda: Je to problém Bělohlava!

Ovšem také Duda byl po zápase rozzlobený. Dostal celkem deset trestných minut a i jindy zdrženlivý kouč Ernest Bokroš přiznal, že to jen tak nenechá. "Budeme to řešit," prohlásil rezolutně.


"Já jsem byl ve třetí třetině vylučovaný a přitom jsem ani jednou nefauloval. Seděl jsem za něco, co jsem neudělal," bránil se raubíř Duda. Na otázku týkající se jeho nemístných poznámek, odpověděl po svém. "To je problém Bělohlava, že to neunesl," řekl s ironickým úsměvem ve tváři.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události