Fotbal

Rozjetá mašina Robinho chce dát v této sezoně přes 30 branek

Nejdražší hráč v historii Premier League se v posledním zápase Manchesteru blýskl hattrickem, podle jeho slov je to ale teprve začátek...

Brazilský ofenzivní fotbalista v létě toužil opustit španělský gigant Real Madrid a odejít do londýnské Chelsea. Byl pro to ochoten udělat takřka cokoli. Trucoval, vyhrožoval a dokonce i plakal, aby si splnil svůj sen. Vedení Bílého baletu se k němu totiž zachovalo jako k nechtěnému synovi ve snaze získat portugalskou hvězdu Ronalda z Manchesteru United. A Robinho kontroval: "Chci být nejlepším fotbalistou planety, a toho v dresu Realu nemohu dosáhnout."

Do Anglie ano, do Chelsea ne

Ronaldo zůstal na Old Trafford a ještě do posledního dne přestupního termínu se zdálo, že ani Robinho dres nezmění. Těsně před uzávěrkou se tak stalo. Brazilec ale nekupoval letenku do Londýna, za rekordní sumu v historii anglické ligy jej ulovil průměrný Manchester City. Ten totiž těsně předtím koupili bohatí arabští šejkové.

Zdálo se, že se Realu podařila alespoň malá pomsta za neposlušnost. Robinho dokonce v prvním rozhovoru po uskutečnění transferu předvedl úsměvnou záměnu, když se novinářům svěřil, že se do Chelsea už moc těší. Trochu překvapení zástupci sedmé velmoci jej ale museli opravit. Jeho budoucnost je totiž spojena s modrými barvami, ne však londýnského giganta, ale světlejšími City.

Hvězdná i symbolická premiéra

Brazilský reprezentant si z toho ale velkou hlavu evidentně nedělá. Nastoupil zatím v šesti zápasech Premier League, ve kterých zaznamenal stejný počet branek. Je suverénně nejlepším střelcem svého týmu, v celé lize mu pak patří druhé místo. O jeden zásah vede další objev sezony – Zaki z Wiganu.


Do nejlepší fotbalové ligy vtrhl jako uragán, trefil se hned po 13. minutách svého debutu, symbolicky proti Chelsea. Od začátku tak jasně dokazoval, že se vlastníkům tahle investice určitě vyplatí. Ještě víc je, a všechny fanoušky City, přesvědčil o tomto víkendu. Čistým hattrickem totiž vyřídil nováčka ze Stoke. Po třech vstřelených brankách brazilskému kouzelníkovi narostla křídla.

Manažer: Zvedá diváky ze sedadel

„Na konci sezony budu spokojený, pokud se nám jako týmu podaří odvést dobrou práci. Nejdůležitější je úspěch celého mužstva, sám za sebe bych byl spokojený, kdyby se mi podařilo vstřelit více než třicet branek,“ uvedl Robinho a dodal: „Jedním z mých cílů bylo hrát Premier League, takže si to teď opravdu užívám.“


Robinho si už také docela zvykl na deštivé anglické podnebí, které je tolik odlišné tomu, na co je zvyklý ze země svého původu. „Tuhle hru očividně miluje a hraje ji s neustálým úsměvem – chtělo by se říct klasický brazilský styl,“ rozplýval se na adresu svého svěřence manažer Mark Hughes a dodal: „Má moc rád to spojení s diváky a zvedá je ze sedadel. Je jen málo hráčů na světě, kteří toto dokáží.“

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události