Fotbal

Kanonýři ztratili vyhrané londýnské derby

Tottenham dvěma góly v závěru připravil Arsenal o tři body.

Londýnské derby mezi fotbalisty Arsenalu s Tottenhamem skončil divokou remízou 4:4. Arsenal byl sice od začátku zápasu aktivnějším týmem, ale již ve 13. minutě ho zaskočil jeho bývalý hráč David Bentley. Ten se všiml, že je domácí brankář Almunia daleko z branky a ze 45 metrů ho přehodil. Dal tak ráznou odpověď  na pískot fanoušků Arsenalu za jeho přestup k úhlavnímu rivalovi.


Od této chvíli ovšem udával tempo Arsenal. Vyrovnání se domácí dočkali po hlavičce stopera Silvestreho a hned po návratu z kabin jim zajistil vedení další obránce Gallas. Poté jako by obrany přestaly existovat a v rozmezí tří minut padly tři branky. V závěru navíc Jenas snížil na rozdíl jediné branky a vykřesal jiskřičku naděje, kterou ve čtvrté minutě nastavení využil dorážkou Lennon a získal pro Tottenham bod.

Liverpool spasila až penalta

Nový trenér Tottenhamu Harry Redknapp tak při své premiéře mohl slavit. To se naopak nepovedlo jeho nástupci na lavičce Portsmouthu Tonymu Adamsovi. Jeho svěřenci nestačili na Liverpool, když sice pozornou obranou dlouho odolávali, ovšem čtvrthodiny před koncem rozhodčí nařídil pokutový kop a Gerrard se nemýlil. Liverpool tak v čele tabulky udržel tříbodový náskok před Chelsea.


Londýnský velkolub s Petrem Čechem v brance ukončil čtyřzápasovou vítěznou sérii Hullu a vyhrál jasně 3:0, když ji za třemi body nasměroval již ve 3. minutě Lampard. Český gólman se navíc mohl radovat ze třetího čistého konta z posledních čtyř ligových zápasů.

Soupeř Slavie si připsal tři body

Z výhry se radovala i Aston Villa, která bude soupeřem Slavie v Poháru UEFA. Vítězství 3:2 nad Blackburnem vystřelil tři minuty před koncem útočník Agbonlahor. Aston Villa dnes nastoupila v sestavě: Friedel - L. Young, Laursen, Cuellar, Shorey - Petrov (46. Carew), Reo-Coker (83. Sidwell), Barry - Milner, A. Young - Agbonlahor (90. Harewood).

Výsledky - 10. kolo:

Aston Villa - Blackburn 3:2 (1:1)
Branky: 45. Young, 65. Barry, 87. Agbonlahor - 30. Warnock, 90. Emerton.

Fulham - Wigan 2:0 (1:0)

Branky: 11. a 60. Johnson.

Hull City - Chelsea 0:3 (0:1)

Branky: 3. Lampard, 50. Anelka, 75. Malouda.
Český brankář Petr Čech vychytal v dresu Chelsea čisté konto a pomohl svému týmu k vítězství.

Stoke City - Sunderland 1:0 (0:0)
Branka: 73. Fuller.

Arsenal - Tottenham 4:4 (1:1)

Branky: 37. Sylvestre, 46. Gallas, 65. Adebayor, 68. Van Persie - 13. Bentley, 67. Bent, 89. Jenas, 90. Lennon.
Český záložník Tomáš Rosický chyběl domácím kvůli zranění.

Bolton - Everton 0:1 (0:0)

Branka: 90. Fellaini.

Liverpol - Portsmouth 1:0 (0:0)

Branka: 76. Gerrard z pen.

Manchester United - West Ham 2:0 (2:0)

Branky: 14. a 30. Cristiano Ronaldo.

Middlesbrough - Manchester City 2:0 (0:0)
Branky: 53. Alves z pen., 90.+1 O'Neil.

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události