Fotbal

Adebayor: Takhle Premier League nikdy nevyhrajeme!

Útočník Arsenalu Londýn Emmanuel Adebayor po remíze s Tottenhamem tvrdí, že hráči potřebují vítěznou mentalitu.

Pokud ji prý nezískají, nikdy se nebudou moci radovat z trofeje pro vítěze Premier League. Rozhovor s kanonýrem týmu přinesly oficiální klubové stránky.

O jasné vítězství přišli během chvíle

Adebayor nemohl najít důvod, proč jeho tým nevyhrál, když do posledních dvou minut normální hrací doby vstupoval s vedením 4:2. "Vyhrát takhle Premier League? Ani náhodou, to je jasné,“ zlobil se po konečné remíze 4:4. Podle něj udělalo jeho mužstvo dvě naivní chyby a bylo potrestáno.

Podobně ztratil Arsenal zápas s Hullem

Arsenal letos podobně ztratil během několika minut vyhraný zápas s Hullem a loni přišel v nastaveném čase o vítězství nad Birminghamem. "To jsou obrovské ztráty. Udělali jsme vše pro zisk tří bodů a nakonec máme jen jeden,“ pokračoval Adebayor.

Zranění, ale i návraty do sestavy

Arsenal ztrácí na vedoucí Liverpool šest bodů a v sobotu ve Stoke bude trenér Wenger řešit především složení obrany. Proti Tottenhamu nastoupili Wengerovi krajané William Gallas a Mickaël Silvestre a oba vstřelili gól.


Gallas má však svalové problémy a nejspíš hrát nebude. Do sestavy se tak zřejmě vrátí Kolo Touré. "Víte, že Tourého velice uznávám, ale hra stoperů hodně závisí na porozumění, poziční hře a také na současné formě,“ naznačil Wenger, že francouzské složení se mu zamlouvá více.


Kromě Gallase bude postrádat i pravého krajního obránce Emmanuela Eboueho. "Ano, Eboue má problémy s kolenem a nejspíš s týmem neodcestuje,“ prozradil Wenger.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události