Fotbal

Nedvěd smlouvu prodloužit nechce

Bývalý český reprezentant a držitel Zlatého míče vyvrátil spekulace o prodloužení spolupráce s Juventusem.

Ve čtvrtek proběhla médii zpráva, že trenér Juventusu Claudio Rainieri by rád Nedvědovi prodloužil smlouvu ve Staré dámě klidně o dva roky. Trenéra nadchlo hlavně Nedvědovo představení proti Boloni, ve kterém český záložník vsítil dvě branky a rozhodl o výhře svého týmu. "Pavel je velkou osobností našeho mužstva a já bych si přál, aby v klubu prodloužil smlouvu,“ řekl Ranieri.

Grande Paolo je opotřebovaný

Podle Rainieriho je přítomnost Nedvěda v klubu velmi důležitá. "Pavel je kapitánem naší mladé sestavy a vedle spoluhráčů vypadá také jako dítě. Budu se snažit pro něj připravit nový dvouletý kontrakt,“ řekl italskému deníku Ranieri.


Nedvěd několikrát zdůraznil, že se letos v létě rozhodl pokračovat jen proto, že si chtěl splnit sen v podobě vítězství v Lize mistrů. V tuto chvíli to ale vypadá, že se spíše těší na moment, až v červnu pověsí kopačky na hřebík. "V posledních dnech hrajeme tolik zápasů, že ani nevím, jestli právě nastupuji v italské Serii A, Italském poháru, nebo Lize mistrů,“ zažertoval Nedvěd. "Je mi 36 let, a přestože někteří říkají, že vypadám o deset let mladší, tak jsem opravdu opotřebovaný,“ upozornil.

Agent: Záleží jen na Pavlovi

Přesto Nedvědův italský agent Mino Raiola nechává v případě prodloužení hráčovy smlouvy otevřená zadní vrátka. „Záleží jen na něm, kdy se rozhodne ukončit kariéru. Ale osobně si myslím, že pořád znamená pro Juventus hodně a nevidím moc mladíků, kteří by jeho korunu převzali,“ přidal Raiola.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události