Fotbal

Wenger překvapivě neběsnil. Ocenil výkon soupeře

Wenger překvapivě neběsnil. Ocenil výkon soupeře

Fotbalisté Arsenalu opět klopýtli, když v 11. kole Premier League prohráli na hřišti podprůměrného Stoke City 1:2.

Už aby byl zpátky Tomáš Rosický. Taková slova teď možná padají v kabině Arsenalu, který se zvedá z výsledkově dost nevydařeného týdne.

Wenger: Stoke vyhrál zaslouženě

Ve středu Kanonýři jen remizovali doma s Tottenhamem (zápas skončil gólovou přestřelkou 4:4), v sobotu nestačili na nováčka ze Stoke City, se kterým prohráli 1:2. Trenér Arséne Wenger, jenž po zápase s Kohouty své svěřence rozhodně nešetřil, však tentokrát volil mnohem umírněnější slovník.


“Musím říct, že Stoke vyhrál naprosto zaslouženě. Bojoval, hrál organizovaně vzadu a nepouštěl nás do vyložených šancí,“ poznamenal na klubových stránkách Wenger.


Jeho mladí hráči sezonu sice skvěle odstartovali, jenže pak na ně přišel výkonnostní útlum, který rázem odsunul Arsenal o šest bodů za vedoucím duo Chelsea – Manchester United.


Podle Wengera za to může hned několik faktorů. “Nemáme tak široký kádr a slet zápasů je enormní, někteří hráči si potřebují trochu odpočinout. Navíc nás kosí zranění,“ připomněl francouzský kouč fakt, že na marodku usedli útočník Emmanuel Adebayor s záložníkem Theo Walcottem, problémy má i zadák Sagna. Dlouhodobě mimo hru jsou Tomáš Rosický a chorvatský střelec Eduardo.

“Vyloučení van Persieho? Nesmysl!“

Zápas se Stoke City ovlivnilo také to, že se v závěrečné čtvrt hodině nechal za zbytečný faul na brankáře hostí vyloučit střídající Robin van Persie. Wengerovu salvu hněvu ovšem neschytal. “Červená karta byla opravdu moc přísná. Já s ní nesouhlasím,“ vyjádřil se jasně lodivod Arsenalu.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události