Fotbal

Trenér Rada vyslyšel Bednářovy prosby

Trenér Rada vyslyšel Bednářovy prosby
Zdroj: oficiální zdroj

Český fotbalový útočník Roman Bednář se po výborných výkonech v Anglii snad konečně podívá do reprezentace.

Nedávno se český útočník Roman Bednář nechal v britském tisku slyšet, že se mu vůbec nelíbí, jak se k němu staví reprezentační trenéři. V dresu West Bromwiche Albion střílí góly jako na běžícím pásu a na nominaci to nestačí. A vzhledem k tomu, že kvalitních útočníků je v českém týmu jako šafránu, tak se mu nebylo co divit.

S drzostí nejdál dojdeš...

Tak dlouho si Bednář v médiích stěžoval , že není v reprezentaci, až se trenér Rada rozhodnul sednout na letadlo směr West Bromwich, aby českého forvarda viděl v akci na vlastní oči.  Ačkoliv ten prý o jeho návštěvě nevěděl, tak se ve víkendovém zápasu proti Blackburnu předvedl, když vyrovnávací brankou zaznamenal svoji čtvrtou trefu v sezoně.


"Nejsem úplně spokojen, protože ve stejné situaci pět minut předtím jsem neskóroval," poznamenal po utkání fotbalista, který zatím za českou reprezentaci nastoupil jednou, před dvěma lety v přípravě proti Srbsku.

Rada: U Romana je určitě kvalita

K reprezentaci, kterou 19. listopadu čeká další kvalifikační zápas v San Marinu, se Bednář příliš vyjadřovat nechtěl. "Čekám dva roky a jsem připraven kdykoliv přijet. Cítím se dobře. Na to, že hraji první sezonu v Premier League, je to podle mě celkem dobré," uvedl pětadvacetiletý útočník, který se díky své drzosti na hřišti i mimo něj probil do základní sestavy WBA.


Rada prohlásil, že Bednář vyřešil gólovou situaci velmi dobře. "U Romana je tam určitě kvalita, je to zajímavý hráč, kterého stojí za to sledovat. Je u něho gólový předpoklad. Chce to, aby výkonnost prokazoval dlouhodobě," uvedl reprezentační trenér. "Určitě se na něj pojedu ještě jednou podívat," dodal.


Trenér West Bromwiche Tony Mowbray konstatoval, že ho zajímají především Bednářovy výkony v klubu. "Jsem rád, že opět skóroval, ale potřebuje ještě hodně pracovat. Vím, že Roman chce hrát dobře a nastupovat za svou zemi. Pokud bude hrát dobře a bude povolán do reprezentace, tak mu přeji hodně štěstí," komentoval Radovu návštěvu Mowbray.  

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události