Fotbal

Ex-slávista Černý: Pokud bude Slavia hrát jako v lize, tak uspěje

Ex-slávista Černý: Pokud bude Slavia hrát jako v lize, tak uspěje
Zdroj: TN.cz

Už pouze minuty zbývají do zahájení sledovaného utkání Poháru UEFA mezi Slavií Praha a Aston Villou, které může podle brankáře Queens Park Rangers Radka Černého, český tým vyhrát.

Český brankář, který strávil dlouhá léta ve Slavii, má s Aston Villou poměrně čerstvé zkušenosti. Jeho současný tým, kterým je druholigový Queens Park Rangers, nedávno sehrál se "Lvy“ utkání v anglickém Poháru Carling Cup, v němž Černého klub triumfoval 1:0.

Jak se dostat Aston Ville na kobylku?

Recept na soupeře však brankář hledal těžko i s ohledem na fakt, že jeho tým byl ve Villa Parku hostem. "Soustředili jsme se především na bránění. Toto utkání však bude trochu jiné, protože Aston Villa se bude chtít spíš soustředit na bránění a vyrážet do rychlých protiútoků,“ řekl v rozhovoru pro tn.cz Černý, který si myslí, že klíčem k úspěchu by mohlo být ubránění norského reprezentanta John Carewa a Angličana z nigerijskými kořeny Gabriela Agbonlahora. "Prvním z nich je typický forvard, na kterého se nakopávají míče do pokutového území a ten druhý, jehož může ze zálohy podpořit ještě Young, je také velice nepříjemný,“ upozornil Černý.


Ještě důležitější podle zkušeného brankáře bude, aby Slavia předvedla podobný výkon, jakým se prezentuje v domácí soutěži. "Pokud Slavia bude hrát kombinačně jako v české lize, tak by mohla Aston Villu zaskočit,“ tipuje Černý, který svůj bývalý klub pozorně sleduje v Gambrinus lize. Pochopitelně mu tedy nemohlo uniknout, že hlavní rival sešívaných Sparta figuruje až na čtvrtém místě ligové tabulky. "Nevím, co se tam přesně děje, ale připadá mi to, že když jsem hrával v české lize já, tak měl člověk ze Sparty respekt, který se vytratil. Ostatní týmy už se Sparty prostě nebojí jako předtím," soudí Černý.

Angličtí novináři prý Slavii ignorují

Naopak žádné překvapení si nepřipouští anglická média a českému celku věnují pramálo prostoru. "V Anglii sleduji tisk a televizi a o Slavii, jejich hráčích a trenérech tam nebyla zmínka ani jedním slovem, což samozřejmě vede k podcenění,“ řekl Černý, který si myslí, že by se angličtí novináři mohli pořádně divit. "Rozdíl ve výkonnosti Aston Villy a Slavie není tak velký,“ upozornil zkušený brankář.

Černý tipuje světle zítřky sešívaných v pohárové Evropě

Opora Queens Park Rangers si dokonce myslí, že Slavia může postoupit ze základní skupiny. “Myslím si, že ta šance tam je. Hrozně důležité bude, jak začnou s Aston Villou, ale minimálně na třetí místo, které je poslední postupové,  Slavia má,“ uzavřel brankář s reprezentačními zkušenostmi.


Utkání Slavia - Aston Villa můžete od 20:45 sledovat na stanici Nova Sport. Na našem serveru tn.cz vám přinesem on-line reportáž.

Jaromír Vlček, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události