Hokej

Jágr se sžírá smrtí Čerepanova. Opustí Omsk?

Jaromír Jágr, česká hvězda ruského Omsku, se ještě nevyrovnal se smrtí spoluhráče. Spekuluje se, že ruský velkoklub opustí.

Tyto domněnky ale odmítá agent Jaroslav Zídek. Ten popřel, že by jeho klient Jaromír Jágr chtěl odejít z Kontinentální hokejové ligy a klubu Avangard Omsk. Zídek se zároveň vyjádřil k údajným finančním problémům týmu Jestřábů.

Na každém šprochu pravdy trochu…

"Vůbec nevím, kde se ta zpráva vzala," reagoval agent největší hvězdy KHL na otázku, zda je pravda, že Jágr chce z Omsku odejít. "Jarda má Rusko rád a nevěřím, že by chtěl pryč. Navíc jsem si zcela jistý, že na toto téma s vedením Avangardu nejednal," dodal přesvědčeně Zídek.


I když zároveň připustil, že kladenský rodák není zrovna v optimálním rozpoložení a v Omsku je to pro něho v poslední době velice těžké. "To ano," přiznal Zídek. "Jarda se stále nemůže vyrovnat se smrtí Čerepanova. Velmi ho zasáhla a ten šok ještě nedokázal překonat," řekl agent českého útočníka. "Je to pochopitelné. Ti dva si byli velice blízcí," vysvětlil. Alexej Čerepanov zemřel 13. října při utkání s Viťjazem Čechov, když zkolaboval v 58. minutě duelu na střídačce Omsku. Jágr byl první, kdo se Čerepanovi pokoušel pomoci. Devatenáctiletý hráč byl poté převezen do čechovské nemocnice, kde zemřel na akutní selhání srdce.

Podívejte se na celou tragickou situaci.


I trenér Omsku Jágrovo trápení cítí

I kouč Avangardu Wayne Fleming se nechal slyšet, jak těžko Jágr úmrtí spoluhráče nese. "K Jaromírovi chovám velký respekt a je pro mě těžké vidět, jak se trápí," poznamenal trenér Jestřábů. Evropský agent Jágra v tom ale nevidí důvod ke zrušení dvouletého kontraktu s roční opcí. "Jaromír se dohodl s vedením klubu a při reprezentační přestávce v době turnaje Karjala přiletěl do Čech," prozradil Zídek. Jágr tak aspoň na chvilku uletěl vzpomínkám. "Mnozí si to vyložili prostě jinak. V pátek se Jarda už vrátil do Omsku," dodal agent.

Výplaty Jágrovi chodí tak, jak mají

Ovšem podle spekulací ruských a některých českých médií má prý Jágr v Avangardu i jiné starosti. Deník Gazeta psal o finanční krizi, která KHL těžce zasáhla a o 14 klubech, které dluží svým hráčům peníze. Jedním z těchto celků má prý být i Omsk. "To je nesmysl. Mohu říci, že všechny slíbené peníze Jaromír dostal včas," uzavřel debatu o penězích Zídek.


Jágr je tahákem KHL


Zatímco mimo led se "číslu 68" nedaří vše podle představ, na kluzišti září jako za časů jeho největší slávy. V bodování prestižní soutěže mu patří druhé místo za krajanem Janem Markem. Oba dokázali zatím nasbírat 32 bodů.

Jágr si v KHL vysloužil i respekt i svých protihráčů. "Jágr v KHL dominuje, stejně jako dominoval 17 sezon v NHL. Je určitě nejlepším hráčem, proti kterému jsem kdy hrál. Fanoušci i hráči s úžasem pozorují jeho hru, jeho krásné góly a nezištné přihrávky. KHL neuvěřitelně pomohl, aby se vyšvihla mezi nejlepší soutěže světa," rozplývá se na svém blogu Mark Hartigan, hráč Dinama Riga, který v loňské sezoně získal v NHL s Detroitem Stanley Cup.

jpz, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události