Fotbal

Gamblera Petrželu láká reprezentace

Gamblera Petrželu láká reprezentace

Ruské peníze stáhly Vlastimila Petrželu až na samé dno a kouč nastoupil do léčebny. Nyní už vystrkuje růžky a mluví o reprezentaci.

Fotbalový trenér Vlastimil Petržela zažil během své kariéry řadu úspěšných angažmá. To nejúspěšnější v ruském Zenitu Petrohrad mu na jednu stranu pomohlo, protože jeho jméno nabylo na respektu, na druhou stranu mu peníze s úspěchem spojené zkazily život. Petržela propadl hazardu a třeba na ruletě dokázal najednou vsadit i 180 tisíc korun. Dokázal ale říct stop, vyhledal lékařskou pomoc a už je tomu více jak měsíc, co s ním doktoři pracují v léčebně v Bohnicích.

K léčbě ho dovedla rodina

Petržela se najednou ocitl v situaci, kdy nevěděl jak dál. Přesto se stále domníval, že s hazardem dokáže kdykoli skončit, ale opak byl pravdou. Ocital se v depresích, bral velké množství prášků. Naštestí má ale po svém boku přítelkyni Zuzanu, se kterou se dohodl, že nastoupí odbornou léčbu. „Se Zuzkou jsme si o tom promluvili a já jsem pochopil, že bez odborné pomoci tuto situaci neustojím,“ řekl deníku Blesk Petržela. Ten v bohnické léčebně podstupuje každodenní procedury, o kterých ale nechce mluvit. "O denním režimu nemůžu mluvit. Zavázali jsme se, že co se tady upeče, to se tu i sní,“ vysvětlil.

Na fotbal rozhodně nezanevřel

Řeklo by se, že když je člověk na dně, to poslední, na co myslí, je práce. Jenže Petržela si na léčení srovnal své priority a fotbal z nich nevyloučil. Hlavu ho sice plnou nemá, ale když má možnost, podívá se na přenos v televizi a pokud některá z návštěv nebo někdo z pacientů, kdo má vycházku, přinese noviny, přečte si také, co se píše. "K fotbalu se chci vrátit. Dokonce teď myslím na to, co mě nikdy nelákalo. Na reprezentaci. A to myslím smrtelně vážně,“ prozradil důrazně své iluze.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události