Fotbal

Marek Kincl: Že je Sparta v krizi? To svádí jen k podcenění

Marek Kincl: Že je Sparta v krizi? To svádí jen k podcenění
Zdroj: TN.cz

Útočník střížkovských Bohemians Marek Kincl ještě neví, zda bude v příští sezoně pokračovat v kariéře.

Českou ligu opouštěl s fanfárami, vracel se však bez nich. Takový je příběh exsparťana Marka Kincla, jenž se po krátké anabázi v Rusku přesunul do Rakouska, odkud se v létě tiše vydal do kádru prvoligového nováčka Bohemians Praha.


Ptáte se, kdo stál za jeho příchodem?


Především Kinclovi kamarádi, kteří mu rozmluvili plánovaný konec kariéry. “Jestli jsem se rozhodl správně, zhodnotím až na základě toho, zda se nám podaří zachránit se v lize,“ řekl exkluzivně pro tn.cz Kincl, jenž si v tomto ročníku připsal už pět ligových branek. Podaří se mu vstřelit šestou v nedělním utkání proti “jeho“ Spartě?

Když jste v létě do Bohemky přicházel, zakroužkoval jste si v diáři 16. listopad?

Ne, proč? (udiveně).

V ten den hrajete s pražskou Spartou. Těšíte se?

Tak to víte, že jo. Na druhou stranu jsem působil v hodně týmech české ligy, takže prestižní jsou pro mě i zápasy proti Příbrami, Liberci nebo Zlínu… Ale Sparta je samozřejmě Sparta. Prožil jsem tam asi nejlepší léta kariéry a odmalička jí fandím, ta je zkrátka vždycky něco víc.

S čím do utkání půjdete? Přece jenom je Sparta momentálně v krizi a určitě ne k neporažení…

To možná ano, ale tímhle se chlácholit nemůžeme, to svádí jen k podcenění. Určitě je pro nás ale dobře, že s ní hrajeme teď a ne na začátku ligy, kdy se jí dařilo a byla v laufu. Ovšem ani v neděli nás čeká nečeká nic snadného.

Pojďme se nyní věnovat spíš Bohemians Praha. Po 13 odehraných kolech máte 13 bodů a okupujete 13. příčku tabulky. Vládne v klubu spokojenost?

Vzhledem k tomu, že se nám před sezonou vůbec nevěřilo, jsem spokojený. I když jsme mohli mít ještě o tři čtyři body víc, je jasné, že bychom na konci ročníku toto umístění brali.

Stmelilo vás hodně to, že vás v létě každý pasoval na jasného adepta sestupu?

Stmelilo není ten správný výraz, v týmu je skvělá parta a nic takového nebylo potřeba. Ale určitě nás to dost nabudilo. Člověka to vyhecuje, když ho předem odepisují… Chtěli jsme lidem ukázat, že se v nás mýlí.

Jedna věc se však bohužel potvrdila – na Žižkově máte hodně slabou podporu fanoušků. Jak to snášíte?
Tak samozřejmě je příjemnější, když je plný stadion. V Rapidu Vídeň jsem zažil, že byl každý zápas vyprodaný, což bylo něco úžasného. Jenže poté ve Schwandorfu i v Admiře Vídeň už ty návštěvy nijak valné nebyly, takže ten skok pro mě zase takový nebyl. Kdybych šel do Bohemky rovnou z Rapidu, asi by to pro mě v tomto směru bylo těžší…

A jak velký skok to pro vás byl po finanční stránce? Musel jste jít s platem hodně dolů?

Tohle bych nerad porovnával. Mé rozhodnutí vrátit se do Čech nebylo vůbec o penězích. V Rakousku jsem se dohodl na rozvázání smlouvy a řešil jsem, zda budu pokračovat v kariéře, nebo definitivně skončím. Kamarádi mě přemlouvali, ať pokračuju, že jsem zdravý a bylo by zbytečné teď končit. Tak jsem podepsal roční smlouvu s Bohemkou, jejíž nabídka mi přišla zcela korektní. Nijak jsem nelicitoval a v klidu jsme se dohodli. S tím Rakouskem se to srovnat sice nedá, ale znovu říkám, že o tom to nebylo.

Zmínil jste se o tom, že vás přátelé přemlouvali, ať s fotbalem ještě nekončíte. Poslechl jste je a já předpokládám, že svého kroku nelitujete…
Tak zatím určitě ne. Ale víte co, zajíci se počítají až po honu. Máme před sebou více než polovinu sezony a čeká nás kupa práce. Když budeme na sobě dál makat, tak věřím, že máme na to se zachránit. A až tehdy si řeknu, že mé rozhodnutí pokračovat bylo správné.

Kdyby se záchrana skutečně povedla, pokračoval byste v Bohemians i nadále?

To budu řešit až na konci sezony. V tomhle věku, ve kterém jsem, se rozhodujete hlavně na základě toho, jak se aktuálně cítíte. Má to víc faktorů – jestli vás nebrzdí zranění, klub má o vás nadále zájem… Ale teď to každopádně vůbec neřeším, na to bude dost času v létě.

Ondřej Huml, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události