Fotbal

Rada: Rosický bude po zranění zpátky už v březnu

Tomáš Rosický se po pondělní operaci podkolenní šlachy už postavil na nohy a chodil. Zdá se, že u jeho zranění nastal radikální obrat k lepšímu. Potvrzuje to i trenér reprezentace Petr Rada, který s ním mluvil.

Když se na téma Rosického "Achillovy paty" rozhovořil na konci týdne trenér Arsenalu Arsen Wenger, tak si nemohl vynachválit, jak se operace povedla. Situace ohledně kapitána české reprezentace vypadá velmi dobře. Ohlasy chirurgů, kteří odstranili zjizvenou tkáň z jeho nohy, jsou pozitivní. Myslím, že by se mohl vrátit za šest až osm týdnů," řekl Wenger s nadějí v hlase, ostatně jako už několikrát předtím.

Zbavil Rosického potíží německý doktor?

Tentokrát to však vypadá, že nešlo o řeči do větru. Situace podle všeho skutečně nabrala ten správný směr a zákrok, který provedl na mnichovské klinice věhlasný doktor Böhmisch, za asistence lékaře Arsenalu, se opravdu podařil. Navíc tento stejný doktor dal v rekordním čase do kupy i Jana Kollera a Vratislava Lokvence.

Poslechněte si rozhovor s Petrem Radou:

"Věřím na sto procent, že Tomáš už v březnu nastoupí v kvalifikaci (Česko hraje 28. března ve Slovinsku pozn. red.)," potvrdil Wengerova slova reprezentační trenér Petr Rada, který byl s Rosickým v telefonním kontaktu.


"Tomáš je na tom psychicky dobře, takže určitě se to pohnulo a něco se začalo dít. U každého se po nějakém zákroku psychika zvedne," těšil se z Rosického dobrého stavu Rada.


O následujících krocích se reprezentační kouč s "Malým Mozartem českého fotbalu" prý nebavil. Každopádně se za špílmachrem českého nároďáku chystá do Německa, aby se s Rosickým o zranění pobavil osobně.

Jaromír Vlček, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události