Fotbal

Sedmnáctiletý brankář Dostál si kvůli nervozitě nemohl zavázat tkaničky

Sedmnáctiletý brankář Dostál si kvůli nervozitě nemohl zavázat tkaničky
Zdroj: FC Tescoma Zlín

Šel na trávník s obrovskou nervozitou v zádech, odcházel z něj jako hrdina.

Velmi nečekaně se v průběhu ligového zápasu Zlína s Olomoucí dostal na trávník náhradní brankář domácích Stanislav Dostál, když musel nahradit vyloučeného Aleše Kořínka. Sedmnáctiletý talent se role zhostil výtečně a kromě penalty Melinha nepustil za svá záda jediný míč.

Zlín uhrál s Olomoucí remízu, Plzeň zdolala Mladou Boleslav.


“Kluci na střídačce mi podávali rukavice“

"Vůbec jsem nečekal, že bych se mohl dostat na hřiště. Když došlo k vyloučení, byl jsem tak nervózní, že jsem si ani nemohl zavázat tkaničky. Kluci na střídačce mi podávali rukavice," popisoval Dostál, který při zranění zlínské jedničky Víta Baránka usedl před začátkem utkání na lavici náhradníků.

Jak dopadly zbylé sobotní zápasy Gambrinus ligy, se podívejte zde.

Poprvé se mladý gólman dotkl míče, až když ho z pokutového kopu překonal Melinho. Ten vedoucím gólem potrestal Kořínkův zkrat po špatně zahraném odkopu. "Melinho to kopl dobře, nedalo se s tím nic dělat. Ale hned když jsem balon vytáhl, tak jsem se uklidnil a už to bylo v pohodě," usmál se Dostál.

Po utkání ho hned zkasírovali…

Zlínský náhradník si od začátku počínal velmi suverénně a ve druhém poločase lapil dvě tutovky. "Ale nejhůř mi bylo ve druhém poločase při centru, který jsme měl mít, ale zůstal jsem stát. Bál jsem se, že z toho bude gól," přiznal. "Bod je asi nakonec dobrý. A musím říct, že kluci mi velmi pomohli. Pochválili mě a v kabině mi děkovali. Ale hned jak jsem tam po zápase přišel, tak mě Víťa Baránek zkasíroval za první ligový start," prozradil nepříliš vysoký Dostál.


S jeho počínáním byl velmi spokojený trenér zlínských brankářů Marek Kalivoda. "Ke Standově výkonu není moc co dodat. Byl velmi jistý a neudělal chybu. Jsem moc rád, že mu nečekaná ligová premiéra takto vyšla. Ale musí na sobě dál pracovat, aby se ještě zlepšoval," krotil Kalivoda euforii z Dostálova výkonu.

Zřejmě nastoupí i za týden

V příštím kole se Zlín představí v Brně a je velmi pravděpodobné, že mládežnický reprezentant dostane znovu šanci. Kořínka pravděpodobně nemíne disciplinární trest, Baránek jde v pondělí na další vyšetření poraněných třísel. "Chtěl bych chytat, ale momentálně nemohu říct, že to tak bude," uvedl gólman.


"Dostálovo nasazení hned v dalším utkání je opravdu reálné. Proto nebude v neděli chytat ani za třetiligové béčko, i když to tak původně bylo v plánu. Je to nyní náš jediný gólman a nechceme riskovat, že se mu něco stane, nebo dostane červenou kartu," vysvětlil Kalivoda.

Mediafax / tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události