Fotbal

Rada místo zraněného Plašila povolal Kadlece

Rada místo zraněného Plašila povolal Kadlece
Zdroj: Dušan Vrbecký

Trenér české fotbalové reprezentace Petr Rada musel udělat další změnu v nominaci na zápas v San Marinu.

Po zranění Petra Čecha musel trenér reprezentace Petr Rada sáhnout k další změně v nominaci. Zraněného Jaroslava Plašila ze španělského týmu Osasuna Pamplona nahradí obránce německého Leverkusenu Michal Kadlec.

Plašila zradily svalové problémy

Jaroslav Plašil má svalové problémy, a proto se v sobotním telefonickém rozhovoru omluvil reprezentačnímu kouči Petru Radovi s tím, že středeční kvalifikační duel o postup na MS 2010 v San Marinu nebude moci absolvovat. "Místo něho jsem povolal Michala Kadlece," řekl v neděli Petr Rada.

Kadlece dostaly do reprezentace kvalitní výkony v Leverkusenu

Michal Kadlec o víkendu opět nastoupil v základní sestavě Leverkusenu a znovu předvedl velmi dobrý výkon a svému týmu pomohl k výhře 2:0. 


Navzdory dobré formě v původní osmnáctičlenné nominaci třiadvacetiletý obránce chyběl. "Podává velmi dobré výkony v klubovém dresu, ale nemá cenu, abychom s sebou brali hodně hráčů a ti pak zůstali jen v hledišti," uvedl Rada ve středu na nominační tiskové konferenci s tím, že fotbalistovi jeho absenci po telefonu vysvětlil. Nakonec však Kadlec v pondělní na sraz národního mužstva dorazí.


Český tým se v kvalifikačním duelu ve středu 19.11. střetne se San Marinem.

hrc, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události