Fotbal

Bednář se dočkal, zaujme Svěrkošovo místo v reprezentaci

Bednář se dočkal, zaujme Svěrkošovo místo v reprezentaci
Zdroj: oficiální zdroj

VIDEO: Přehlížený, nedoceněný. Tak si připadal útočník West Bromwiche Albion Roman Bednář. Vše se může změnit už ve středu proti San Marinu.

Bednář si bude moci ve středečním kvalifikačním utkání o MS připsat svůj druhý reprezentační start. Svou nepříliš povedenou premiéru si odbyl při loučení Pavla Nedvěda s reprezentačním dresem před dvěma lety.

Nahradí zraněného Svěrkoše

Ani tentokrát nefiguroval v původní nominaci, své místo v týmu získal díky zranění ostravského útočníka Václava Svěrkoše. A to přesto, že se na něj byl kouč Petr Rada v Anglii osobně podívat.


"Čekám dva roky a jsem připraven kdykoliv přijet. Cítím se dobře. Na to, že hraji první sezonu v Premier League, je to podle mě celkem dobré," uvedl nedávno pětadvacetiletý útočník. Čekání se mu tedy nakonec vyplatilo.

Čech: Bednář je nebojácný hráč, který vyniká hlavně svojí zarputilostí

Podle reprezentačního brankáře Petra Čecha, který se s útočníkem West Bromwiche Albion potkává v Premier League, bude Bednářova přítomnost na hřišti velkým přínosem.


"Romanovi se daří od loňské sezony, kdy dal spoustu gólů a pomohl West Bromwichi k postupu do první ligy. Je to hráč, který na sebe umí vzít zodpovědnost, takže střílí důležité pokutové kopy. Svoji zarputilostí a bojovností je pro mužstvo velmi platný hráč," vyzdvihl kvality svého protihráče z Premier League brankář Chelsea.

Rada neví, proč nominoval Bednáře

Skutečné důvody Bednářovy nominace jsou však poněkud prozaičtější, alespoň podle Petra Rady, který vedl s novináři na tiskové konferenci trochu zvláštní rozhovor.


"Jaké přednosti dostaly Romana Bednáře do národního týmu?" Zněla otázka směřovaná k reprezentačnímu trenérovi od jednoho ze žurnalistů.


"Roman byl mezi náhradníky, kde byli ještě Michal Papadopoulos a Miroslav Slepička. Z této trojice jsme nakonec vybrali právě jeho," odpověděl trenér Rada.


Neodbytní novináři si přesto žádali trochu jiné vysvětlení. "Z jakého důvodu jste Bednáře nominoval?"


"Z důvodu, že jsem se rozhodl pro pana Bednáře," ukončil debatu na toto téma Rada.

Podívejte se na některé branky Romane Bednáře:

Realizační tým řešil, kde se Bednář připojí

Vzhledem k tomu, že o nominaci útočníka WBA se rozhodlo až na poslední chvíli, tak realizační tým národního mužstva musel řešit, jakým způsobem "dopravit" co nejrychleji produktivního forvarda do České republiky. "Roman se k nám připojí nakonec až v devět hodin v hotelu Praha, kdy se zapojí do všech činností, které s nominací souvisí. Dřív to bohužel nešlo, protože trénoval a nejbližší spoj nestihl," vyjasnil situaci kolem Bednářova příletu reprezentační kouč Rada.


Již před Svěrkošem se Radovi kvůli zranění omluvili gólman Petr Čech a záložník španělské Osasuny Jaroslav Plašil. Čech se nicméně dnes v Praze objevil, aby převzal cenu Zlatý míč. Poté navštívil své parťáky z reprezentace a večer už se vrací zpátky do Anglie.

Hektický program

Na srazu krátce po poledni chyběli Radek Šírl i Milan Baroš, kteří mají přiletět později. "Oba dorazí o něco později kvůli leteckému spojení, ale odpolední trénink na Strahově by měli stihnout," řekl Tuček.


Od 17:00 čeká reprezentanty jediný trénink na českém území. V úterý dopoledne výprava odletí speciálem do italského Rimini, kde bude před zápasem bydlet. Utkání na půdě největšího outsidera kvalifikační skupiny v boji o postup na mistrovství světa se bude hrát ve středu v Seravalle od 20:30.

dfk, jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události