Fotbal

Ujfaluši: Přítelkyni jsem o Martě musel říct

VIDEO: Fotbalový reprezentant Tomáš Ujfaluši přiznal, že žije v důvěrném svazku s Michaelou a Martou. Nejde však o projev mnohoženství.

Zatímco v prvním případě jde o jméno přítelkyně, v tom druhém o familiérní pojmenování terapeutického přístroje, kterým si vyléčil svalové zranění.

Prozatímní kapitán české fotbalové reprezentace se nečekaně rychle zotavil ze zranění stehenního svalu a v neděli už nastoupil za Atlético Madrid ve španělské lize. A teď je připraven na středeční utkání kvalifikace pro účast na světovém šampionátu 2010 proti San Marinu.


"Používám speciální terapeutický přístroj, kterému říkám Marta. Když jsem byl ve Fiorentině, tak náš fyzioterapeut odletěl do USA s jedním hráčem přístroj testovat. Jeho výsledky jsou velmi dobré, tak ho používám,“ svěřil se Ujfaluši novinářům o zázračném přístroji, který ho doslova postavil během pouhých dvou týdnů na nohy.

Léčba bolí hned dvakrát

Zázračné vyléčení ho však kromě velké bolesti, kterou způsobuje léčebná procedura, stálo i spoustu peněz. "Je to drahý špás. Nedá se ani koupit, lze si ho jen půjčit na pět let asi za deset tisíc eur," řekl Tomáš Ujfaluši, který naplnil při léčbě heslo "Sám sobě doktorem,“ protože přístroj ovládal svépomocí.


"Používá se každý den několikrát po sedmiminutových intervalech. A není to vůbec příjemné, protože celou tu dobu je vlastně postižený sval v jakési křeči," vysvětloval Ujfaluši, který nedá bez Marty doslova ani ránu, a dokonce s ní i spí. Z tohoto důvodu hned "představil“ Martu svojí přítelkyni Michaele Ochotské, aby nedošlo k nějakému nedorozumění. Už když jsme se s přítelkyní seznámili, tak jsem jí raději řekl, kdo Marta je," žertoval Ujfaluši.

Rosickému je zázračná metoda k ničemu

Obránce španělského Atlética Madrid zvážněl, když přišla řeč na Tomáše Rosického, kterému zázračná metoda bohužel k ničemu není. "Ale od Tomáše přišly nyní dobré zprávy. Je dobře, že jeho uzdravování má posun. Bavili jsme se o tom s trenérem Radou a všichni věříme, že už na březnovou kvalifikaci bude obvyklý kapitán zpátky. Podobně jako další marodi," vrátil se Ujfaluši k tématu, které nyní trápí národní tým.


Absence malého Mozarta není jediným problémem, který musí reprezentační trenér Rada řešit. Kromě Petra Čecha s týmem neodcestují Jaroslav Plašil ani Václav Svěrkoš, místo kterého byl dodatečně povolán kanonýr West Bromwiche Albion Roman Bednář. "Když se bavíme o Petrovi, tak je to samozřejmě škoda, ale Dan Zítka ukázal, že je výborný brankář, takže v tomto případě bych neviděl žádný problém,"myslí si Ujfaluši o absenci největší hvězdy českého "nároďáku".

Recept na San Marino? Rychlý gól a pozorná obrana

Podle úřadujícího kapitána se navíc bude rozhodovat na opačné straně hřiště. "Nedá se předpokládat, že by jsme měli čelit nějaké spršce střel, ale na druhou stranu musíme být ostražití, aby nám jednou dvakrát nepláchli," upozorňuje řízný obránce, podle kterého by mělo být receptem na San Marino rychlé vstřelení branky.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události