Fotbal

Barošův spoluhráč zkolaboval při zápase

Objev letošního fotbalového ME Arda Turan z Galatasaray zkolaboval při zápase turecké ligy.

Turecký fotbalový reprezentant zkolaboval při zápase svého Galatasaray s Büyüksehirem. Všechny na stadionu vyděsila situace, která neblaze připomínala množící se tragédie na fotbalových trávnících.

Po tragických událostech jeden šťastný konec

Spoluhráč Milana Baroše se zhroutil jen chvíli poté, co si kvůli atypicky zrychlenému srdečnímu rytmu řekl o střídání. Poté byl rychle přenesen do sanitky, která jej odvezla do nemocnice.

V ní strávil jednadvacetiletý turecký talent noc z neděle na pondělí. Z úst lékařů se po vyšetřeních a pozorování dočkal příznivé zprávy. V jeho případě totiž nešlo o selhání srdce v důsledku jeho nemoci. Klubový lékař Ilker Yücesir později uvedl, že příčinou kolapsu byla s největší pravděpodobností kombinace stresu a únavy.

Během týdne by se mohl vrátit k tréninku

"Lékaři mi řekli, že za mým zhroucením byly stres a únava. Jenže když hrajete fotbal v Turecku, je stres nevyhnutelný," řekl Arda, který podle svých slov navíc trpěl v poslední době nespavostí.

Arda Turan se na letošním EURO trefil i do české sítě, podívejte se na video:

Hráč byl už v pondělí z nemocnice propuštěn, ještě před tím ho ale stihl u lůžka navštívit kouč národního týmu Fatih Terim, který jej posléze vyřadil z nominace na středeční přípravný duel s Rakouskem. Arda ale předpokládá, že by už během tohoto týdne mohl začít s lehkým tréninkem.

Smrt na českém trávníku

Týden před Ardou zkolaboval v zápase ostravského městského přeboru pětatřicetiletý Petr Šula. Jeho spoluhráčům se jej už bohužel nepodařilo zachránit. Šula pokračoval v aktivní kariéře přesto, že věděl o svých problémech se srdcem, a to se mu stalo osudným.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události