Fotbal

Trenér Capello si stěžuje na anglické kluby

Trenér anglické fotbalové reprezentace Fabio Capello zuří. Před přátelským zápasem s Německem se mu omluvila řada klíčových hráčů.

Steven Gerrard, Frank Lampard, Wayne Rooney, Rio Ferdinand, Wes Brown, Joe a Ashley Coleové, Theo Walcott, Emile Heskey nebo brankář Joe Hart. To všechno jsou jména, se kterými Capello počítal pro utkání s Německem, ale teď si je může škrtnout. Všichni hráči se mu kvůli zranění z přípravného zápasu omluvili.


"Rozhodli jsme se, že prozkoumáme zdravotní stav všech těchto hráčů, a zjistíme, jestli jsou schopní hrát, nebo ne,“ říkal Capello poté, co se mu na stole sešla řada omluvenek. Utkání s Německem je sice pouze přátelský zápas, ale Capello ho rozhodně nechce vypustit.


Proto chtěl mít co nejsilnější sestavu. "Ve světě fotbalu je pět nebo šest týmů, které hrají na špičkové úrovni. Jedním z nich je Německo, ale také Anglie,“ jasně odpovídá na otázka, proč mu na sestavě tak záleží.


Capello: Lamparda a Gerrarda jsme vyšetřili, jsou opravdu zranění


Capello se bude snažit zavést pravidlo, aby reprezentační lékaři mohli pokaždé prozkoumat zdravotní stav hráčů, kteří se omluví. "Dva hráče, kteří se měli zranit v sobotu – Lamparda a Gerrada, už jsme vyšetřili a opravdu jsou zranění. Chtěl bych, aby se toto stalo pravidlem,“ říkal Capello.


Proti Německu tak bude hrát Anglie s jakýmsi B-týmem. Capello se ale za hráče jasně postavil. Řekl, že to v žádném případě nejsou náhradníci, a že i tak Německo porazí.

tn.cz / jed
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události