Fotbal

Ujfaluši: Teď to máme dobře rozehrané

Ujfaluši: Teď to máme dobře rozehrané

Kapitán národního týmu Tomáš Ujfaluši si pochvaloval, že po vítězství 3:0 nad San Marinem je reprezentace v situaci, kdy má zase všechno ve svých rukách.

"Je jasné, že v prvním poločase nebyl náš výkon ideální. Tým San Marina urputně bránil a nám chvíli trvalo, než jsme se v tomhle prostředí dostali do tempa. Dělali jsme taktickou chybu, že jsme se tlačili zhuštěným středem a zapomínali na hru po stranách hřiště. V kabině jsme si k tomu museli něco říct. Pak to, myslím, bylo v pořádku," řekl Ujfaluši.

Klíčové zápasy přijdou až v příštím roce

Kapitán reprezentace si myslí, že situace v kvalifikaci je nyní poměrně dost příznivá. "Ztratili jsme jeden zápas s kandidátem na postup na jeho hřišti, mám na mysli zápas s Polskem. Neproměnili jsme tam čtyři šance. Ztratili jsme další dva body v Severním Irsku. Ale na jaře budeme mít tyto soupeře doma a v těch zápasech se bude lámat celá kvalifikace," dodal Ujfaluši.

Kováče a Pospěcha mrzelo, že si Češi více nezastříleli

Velmi dobře naladěný byl po utkání záložník Radoslav Kováč, který svým gólem ve 47. minutě otevřel skóre a zajistil týmu klidnější nervy. "Jsme šťastní, že jsme to takhle zvládli a mrzí mě, že jsme nevyhráli víc. Byla to příležitost vylepšit si skóre," řekl Kováč.


Zdeněk Pospěch dal Sanmariňanům výstavní gól prudkou ranou. "Byly to do přestávky trochu nervy, ale po průběhu druhé půle mě také mrzí, že jsme nevyhráli víc. Takové zápasy jsou vždycky těžké. Outsider se snaží, má podporu publika, favorit nepromění pár šancí a jeho diváci začnou pískat. Je to za námi," prohlásil Zdeněk Pospěch.

Podle Rady předvedli Češi trpělivý a koncentrovaný výkon

Ač většina fanoušků hodnotila výkon českého národního mužstva hodně negativně, kouč Petr Rada své svěřence pochválil, že po bezgólovém poločase zachovali klid. "Věděli jsme, že soupeř bude zlobit do chvíle, dokud bude mít síly. Mohli jsme si ale čekání na vítěznou cestu zkrátit, pokud bychom proměnili šanci po první čtvrthodině.


Rada uznal, že výhra mohla být ještě výraznější, ale i tak to prý je dobrý krok před zimní pauzou. "Je třeba si uvědomit, že stále máme hodně zraněných, a další jsme nechtěli riskovat," vysvětlil, proč nehrál Grygera, kterého trápil sval a také dříve odstoupil Polák, který už také cítil potíže," vysvětlil Rada

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události