Fotbal

Mazuch chce z Fiorentiny pryč. Je v kontaktu se Spartou

Mazuch chce z Fiorentiny pryč. Je v kontaktu se Spartou
Zdroj: TN.cz

Obránce Ondřej Mazuch v italském klubu nehraje a rád by z něj odešel. V úvahu připadají kluby z Anglie i Německa, ale také pražská Sparta.

Měla to být pohádka, jenže zatím to vypadá jako hořká komedie. Exbrněnský stoper Mazuch se loni v létě vydal do nádherné Florencie, kde měl naplno rozkvést jeho fotbalový talent, který ho měl brzy dovést až do kabiny reprezentačního A mužstva.


Uplynul téměř rok a půl a fanoušci se ptají: “Mazuch? Kdo to je?“ Český zadák se plácá v juniorském týmu a čeká na záchranné laso, které ho vysvobodí z italského zajetí.


“Sportovní ředitel Panteleo Corvino mi před pár dny říkal, že bych měl v lednu naskočit do přípravy. Prý odejde jeden ze stoperů a má situace se změní. Jenže já už tomu nevěřím, tohle slyším každý půlrok. Navíc jsem v italských novinách četl, že jestli někdo odejde, klub si na jeho místo přivede jiného,“ říká smutně nadějný obránce. “Musíme to řešit. Buď dostane od prvního ledna ve Fiorentině opravdovou šanci, nebo odejde jinam,“ připojuje se hráčův agent Pavel Zíka.

Kde se stala chyba?

Leckoho může napadnout, zda Mazuch neměl odejít už mnohem dříve. Podle Zíky však nikoliv. “První rok jsme akceptovali, že se Ondra musí nejprve aklimatizovat a naučit jazyk, ale od nové sezony se měl v áčku pravidelně točit mezi čtyřmi stopery. Jenže klub koupil za drahé peníze De Costu z Eindhovenu, takže Ondra byl rázem až pátý v pořadí,“ poznamenává Zíka. “Pochopitelně je z toho hodně zklamaný,“ dodává vzápětí.“Nespokojený jsem. Na mé pozici se totiž pořád nic nemění…“ potvrzuje sám fotbalista.

“Vím o zájmu Sparty a Leverkusenu“

Pokud tedy Mazuch Fiorentinu v lednu skutečně opustí, a všechno tomu nasvědčuje, bude si vybírat hned z několika destinací. “O Ondru je dlouhodobý zájem z Německa i z Anglie. O konkrétních klubech mluvit ale nebudu. Za 14 dní letím do Florencie a tam zjistím, zda jsou vůbec ochotni jednat a za jakých podmínek,“ brzdí Zíka.


To jeho klient je sdílnější. “Vím o zájmu Sparty a Leverkusenu,“ prozrazuje Mazuch.

Odchodu na Letnou se nebrání, krok zpátky to prý není

Oba tyto kluby o něj měly zájem už dříve, ani v jednom případě však jednání nedopadla. Leverkusen za něj v zimě roku 2007 nabídl Brnu 40 milionů korun. Moravané částku akceptovali, ovšem Němci nedokázali zaplatit včas a dohoda byla rázem neplatná.


To Křetínský a spol. si na Mazucha vzpomněli až letos v létě, kdy ho chtěli získat na hostování. “Tenkrát to Fiorentina odmítla. Ale oba víme, že otázku stoperů bude muset Sparta řešit i v zimě,“ poodkrývá karty Zíka.


A co na to říká ten, kterého se celá transakce týká ze všech nejvíce? "I když teď Sparta neprožívá zrovna lehké období, já bych do ní šel. Zatím to je však jen jedna z možností,“ říká Mazuch a dodává: “Nemyslím si, že by to byl krok zpátky. Kdybych se měl vrátit do české ligy, určitě by to bylo do předního klubu, kterým Sparta stále je…“

Ondřej Huml, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události