Fotbal

Brutální bitka fanoušků na hřišti: přerušená fotbalová liga

VIDEO: Uruguayská policie zatkla prvních osm výtržníků, kteří v neděli při fotbalovém zápase vtrhli na trávník.

Kvůli nim byl okamžitě přerušen zápas tamní fotbalové ligy mezi Danubiem a Nacionalem. Fotbalový svaz po incidentech dočasně soutěž zastavil a i když už byli někteří viníci zatčeni, liga prozatím obnovena nebude. Zprávu přinesl portál ESPNdeportes.

Rivalita jako v anglické lize

Oba týmy patří mezi odvěké rivaly a jejich zápas by se dal přirovnat k zápasu anglické Premier League mezi Manchesterm United a Chelsea. Proto není divu, že fanoušci obou táborů vtrhli na hrací plochu a rozpoutali bitku, ve které naštěstí nebyl nikdo vážněji zraněn. Jelikož se tak nestalo poprvé, rozhodl se uruguayský fotbalový svaz přerušit ligu na blíže nespecifikované období.

Dvě stovky fanoušků řádili jako zběsilí

Místní policie už na základě pořízených fotografií a televizních záznamů zatkla osm lidí, kteří se bitky přímo účastnili. Na hřiště se pak dostalo dalších dvě stě příznivců, kteří zničili brankové konstrukce, poničili trávník a zdevastovali tribunu.


Podle uruguayského ministra pro turismus a sport Hectora Lescana by mohla být liga obnovena 29. listopadu, ovšem jedině pokud přestane agresivní chování některých fanoušků. Prezident Uruguayské fotbalové asociace (AUF) se nechal slyšet, že liga odstartuje jedině tehdy, pokud se podaří vyřešit všechny problémy a až se nastaví normální podmínky pro fotbal.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události