Fotbal

Karel Jarolím: Nebyl důvod panikařit

Karel Jarolím: Nebyl důvod panikařit

Trenér Slavie vysekl svému týmu poklonu za to, že otočil nepříznivý výsledek. “O to víc si vítězství cením,“ připustil uznávaný kouč.

Slavia zůstala na podzim v lize na domácí půdě neporažená. V nedělním utkání s Teplicemi sice prohrávala 0:1, jenže nakonec zvítězila 3:1.

“Ivana přinesl oživení“

Plíškovi svěřenci přitom začali v Praze na výbornou – po deseti minutách se za Vaniakova záda trefil exslávista Štěpán Vachoušek. Severočeši se tak stali vůbec prvním týmem Gambrinus ligy, který se v novém Edenu ujal vedení…


“Trochu nás to zaskočilo. Hráče jsme upozorňovali na to, že jsou Teplice nebezpečné hlavně ze standardních situací. To se potvrdilo, navíc Teplice vstoupily do utkání hodně aktivně,“ přemítal Jarolím.


Ve druhém dějství už ale červenobílí ukázali svou kvalitu a vývoj utkání otočili. "O půli jsme sáhli ke změně. Nastoupil Milan Ivana a myslím, že naši hru směrem dopředu oživil,“ poznamenal lodivod domácích a dodal: “Poprvé jsme doma prohrávali a o to víc si vážím toho, že jsme utkání otočili a vyhráli.“

Penaltu chtěl zahrávat i Belaid

Slavii zachránil tři body, ostatně stejně jako několikrát předtím, střelec Tomáš Necid. Ten proměněnou penaltou zavelel k důležitému zvratu. “Nebyl důvod panikařit. Tomáš si na penaltu věřil,“ podotkl Jarolím. Že se o její zahrávání přetahoval s Tunisanem Tijani Belaidem, domácí kouč nepostřehl. "Toho jsem si nevšiml, ale těžko říct. Já jsem to viděl až v momentě, kdy si Necid vzal míč a šel kopat na bránu."

Plíšek: Dostala nás naše psychika

Trenér Teplic Jiří Plíšek byl po zápase pochopitelně dost rozmrzelý. “Chtěli jsme tu bodovat, první poločas byl z naší strany slušný. Jenže abyste uspěl proti Slavii, potřebujete také trochu štěstí…“ řekl tichým hlasem.


Plíšek před druhou půlí nabádal hráče, aby hlavně brzy neinkasovali. To se ovšem nepovedlo. “Vyrovnávací branka přišla opravdu záhy. Říkali jsme si o poločase, že tlak domácích přijde a bude silnější. Jenže ten gól i zapůsobil na psychiku našeho týmu. Musíme se naučit i po takovém momentu dovést zápas alespoň k remíze,“ prohlásil rezolutně teplický lodivod.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události