Fotbal

Talent českého fotbalu Morávek má nakročeno do Schalke 04

Hráč Bohemians 1905 v lednu absolvuje stáž v Německu, kde by se měl seznámit s prostředím v klubu.

Kariéra jednoho z největších talentů českého fotbalu Jana Morávka dostává reálné obrysy. O nadějného maldíka je zájem v německém velkoklubu Schalke 04. Fotbalové Německo se tak může brzy těšit na nového Tomáše Rosického. Na Jana Morávka totiž prší v Česku pomalu stejná chvála, jako před několika lety zahrnovala "malého Mozarta" v dresu Sparty. A to mladík, kterému bylo na začátku listopadu teprve devatenáct let, hraje jen druhou nejvyyšší soutěž za vršovický klub Bohemians 1905.

Do Německa by měl zamířit v létě


Zástupci klubu z Gelsenkirchenu ve vršovickém Ďolíčku Morávka několikrát viděli v akci. Skauti Schalke 04 ho sledovali už při evropském šampionátu do 19 let, kde vsítil dva góly Itálii. Nyní je v kádru reprezentace ČR do 21 let.


"Morávek pojede do Německa v lednu, a to na pozvání manažera Andyho Möllera, aby se seznámil s prostředím v Schalke. Nejde o klasické testy, německý klub Honzu sledoval a má o něm dostatek informací," uvedl Morávkův agent Jiří Stejskal. Ten se před čtyřmi lety, když se začal této profesi věnovat, zařekl, že najde mezi mladíky nového Tomáše Rosického. A nejspíš se mu to i povedlo. Vypadá to, že nyní se Morávek v Německu jen rozkouká, zatrénuje si s mužstvem a jaro ještě odehraje ve Vršovicích. "Je ale pravděpodobné, že v létě by měl do Německa přestoupit. Klub jako je Schalke ale rozhodně nebude kupovat Morávka na lavičku. Kdyby hrozilo, že se nevejde mezi patnáct hráčů, na které bude trenér sázet, tak by ho asi německý klub nechal v Čechách ještě na hostování," pohlédl do budoucna Stejskal.

Slavia Bohemians s konkrétní nabídkou neoslovila


Šéf Bohemians 1905 Lukáš Přibyl k celé věci jen poznamenal: "My jednáme s různými kluby z více lig a nikde to není tak daleko, že by Morávek odjížděl na nějaké testy. Je doma a učí se."


Mezi zájemce o služby Morávka patřila už v létě i mistrovská Slavia. To potvrdil i Petr Doležal, generální ředitel Slavie. "My jsme o něj v létě deklarovali zájem a dokázal bych si představit, že by za nás Morávek hrál, ale v tuto chvíli jsme Bohemians 1905 s žádnou konkrétní nabídkou neoslovili," prohlásil Doležal.

hrc, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události