Fotbal

Bývalý reprezentant vraždil a byl odsouzen k smrti

Bývalý reprezentant vraždil a byl odsouzen k smrti
Zdroj: TN.cz

Z mladého a nadějného fotbalisty se nevyklubal špičkový hráč, ale hráč zaslepený hazardem schopný i vraždit.

Číňan Wen Ťün-wu hrál před deseti lety fotbal za juniorskou reprezentaci. Nyní byl s dvouletým odkladem odsouzen k trestu smrti za vraždu. Zabil totiž muže, kterému dlužil peníze. Ve čtvrtek o tom informovala čínská média.

Hazard ho dohnal až k vraždě

Třicetiletý Wen Ťün-wu, který před deseti lety nastupoval za čínský národní tým do 20 let, byl podle listu China Daily shledán vinným z vraždy a loupežného přepadení. Záložník utratil téměř všechny peníze za hazard, kvůli čemuž ho spolu s trenérem a dalšími třemi spoluhráči v roce 1999 propustili z klubu Kuang-čou Apollo.


Hazardnímu hráči zbyla jediná radost ze života. Noční život plný výherních automatů, rulety, karet, alkoholu a drog. Jenže všechny tyto "záliby“ nejdou provozovat bez peněz. Proto Wen Ťün-wu kradl, přepadával a půjčoval si od lichvářů. Jednomu z nich dlužil 80 tisíc jenů (226 tisíc korun) a jelikož nebyl schopen částku splatit, rozhodl se k hrůznému činu. Spolu se svými dvěma kamarády lichváře ubodali a sebrali mu více než 1000 jenů (2800 korun).


Slovo ubodání vyvolává pocity marnosti u fotbalisty Blackburnu Bennyho McCarthyho, kterému v Anglii právě tímto způsobem zavraždili jeho milovanou přítelkyni Amyleigh Barnes.


Zkušenost s hazardem má i český fotbalový trenér Vlastimil Petržela, který ale dokázal říct dost a v současné době se léčí v Bohnicích. Když do léčebného procesu vstoupil, komunikoval pouze se svou přítelkyní Zuzanou. Pobyt v lékařském zařízení mu ale pomohl uspořádat si myšlenky a v polovině listopadu už dokonce mluvil o tom, že by v budoucnu rád vedl reprezentaci.

Je smrt lepší než doživotní vězení?

Tak přesně tato otázka probíhá hlavou odsouzeného, který má svým způsobem na výběr. Dvouletý odklad u jeho trestu znamená, že může být za dobré chování jeho postih zmírněn na doživotní žalář. Pokud tedy chce žít, musí sekat dobrotu, pokud ne, stačí ve vězení "zlobit".

Fotbalisté v hlavních rolích

Čínští fotbalisté byli v posledních dvou letech zapleteni i do několika závažných zločinů. Dva hráče ubodal ve městě Sia-men řidič taxíku a jeden bývalý reprezentační útočník byl napaden v Šen-čenu.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události