Fotbal

Vlček: Na současnou Slavii nemá nikdo v Česku

Vlček: Na současnou Slavii nemá nikdo v Česku
Zdroj: TN.cz

Kanonýr Anderlechtu Brusel Stanislav Vlček v exkluzivním rozhovoru pro tn.cz potvrdil, že by svou kariéru rád uzavřel ve Slavii.

Bylo kolem něj pořádné rušno. V médiích se totiž objevila zpráva o tom, že se na tréninku vážně zranil a ze hřiště ho odnášeli na nosítkách. Tak dramatické to ale nebylo. “Nevím, kdo to kde vzal, já to nikomu neřekl,“ diví se sám Vlček. “Mám jen natažené lýtko, do deseti dvanácti dnů bych měl být v pořádku.

Můžete čtenářům tn.cz říct, jak k tomu zranění vlastně došlo?

Na tréninku jsme přeskakovali překážky. Já jsem vyskočil a chtěl zabrat do sprintu, ale najednou mi píchlo v lýtku. Ve středu jsem byl na ultrazvuku a naštěstí se nepotvrdila žádná trhlina, je to jenom natažené. Hrát bych neměl tak deset dvanáct dní.

Takže vyvracíte informace některých médií, že se tento rok na trávník už nepodíváte?

Četl jsem to na internetu a dost mě to překvapilo. Já jsem tohle nikomu neřekl, s nikým jsem o tom dokonce ani nemluvil… Nevím, kdo to kde sebral (směje se). Ze hřiště mě taky nikdo neodnesl, odešel jsem normálně po svých. Samozřejmě se může stát cokoliv, ale já doufám, že budu chybět jen těch deset dvanáct dní, jak mi řekli doktoři. Na poslední dva podzimní zápasy bych měl být již v pořádku.

V létě vám končí smlouva, klub však může uplatnit opci na její prodloužení. Vy byste chtěl v Anderlechtu zůstat? Líbí se vám tam?

Líbí, jsme tu spokojeni jako rodina. Máme tady Dana Zítku, který má stejně staré děti jako já, takže si spolu hodně rozumíme. V tomto směru nám tu nechybí vůbec nic. Tedy až na jednu věc – holky navštěvují francouzskou školu a manželka je musí doučovat čtvrtou třídu češtiny… To rozhodně není nic jednoduchého, ale myslím, že i tohle by se nějakým způsobem dalo vyřešit.

Úplně ideální není ani vaše současná fotbalová situace. Zatímco v uplynulé sezoně jste byl prvním útočníkem týmu, nyní jednou hrajete, a v příštím zápase sedíte jen na lavičce…
Máte pravdu, má pozice je jiná než na jaře. To je dané tím, že trenér má na výběr ze třiceti hráčů a není pro něj lehké vybrat těch jedenáct nejlepších. Mysleli jsem si, že budeme hrát nějaké poháry, ale zbyla nám jen belgická liga. A na tu je třicet lidí v týmu opravdu hodně. Dan Zítka i Honza Polák mají své místo v sestavě jisté, ale já se o něj musím rvát v každém zápase.


Zdroj: TV Nova - Radomír Nenádl

Z vašeho hlasu však cítím, že máte chuť bojovat i nadále…
Kdyby klub chtěl, abych tu zůstal, asi bychom se domluvili. Ale teď záleží hlavně na tom, kdo v zimě odejde, a kdo ne. Určitě si tu Anderlecht nenechá tolik hráčů, jako má teď. A mě bude třiatřicet. Nejsem naivní a vím, že na to klub přihlédne při rozhodování o mé budoucnosti. Teď přišlo asi pět nebo šest nových kluků a všem je okolo dvaceti let. To o něčem svědčí...

Platí stále to, že když se vrátíte do české ligy, tak jedině do Slavie?

Tak z mé strany určitě, ale kdoví, zda to tak cítí i Slavia (směje se). Já bych si za ní určitě chtěl ještě jednou zahrát, ale jestli ona chce mě, to nevím. Každopádně pokud se nedohodnu s Anderlechtem, tak v létě z Belgie odejdu, zůstávat tady nechci. Kdybych odešel do Slavie, byl bych hrozně rád. Ovšem musím počítat i s variantou, že zájem mít nebude a já se budu muset poohlédnout po něčem jiném. Končit ještě určitě nehodlám, myslím, že dva roky bych mohl fotbal ještě hrát.

Slavia je po podzimu jasným vládcem Gambrinus ligy. Má na to, aby svou spanilou jízdu na jaře dotáhla do zdárného konce?

Určitě ano. Mají to skvěle rozehrané, je tam vidět práce trenéra Jarolíma. Na druhou stranu oba víme, že stát se může cokoliv… Ale mám-li být upřímný, podle mě je Slavia nyní natolik silná, že si tu šanci na titul vzít nenechá. V její současné síle na ni nemá nikdo v Česku. Ba co víc, když dnes vyhraje důležitý zápas v Žilině, bude mít slušnou šanci postoupit i do dalších pohárových bojů.

Kde budete toto utkání sledovat a jaký tipujete výsledek?

Chytám český kanál, takže se budu se dívat doma v Bruselu. A jaký tipuju výsledek? Věřím, že Slavia těžký zápas zvládne a vyhraje 2:1.

Ondřej Huml, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události