Fotbal

O postup v Poháru UEFA si to rozdá rodina Jarolímů

Chyba reprezentanta Davida ve čtvrtečním zápase Hamburku proti Ajaxu rozhodla o tom, že s největší pravděpodobností postoupí buď on, nebo jeho otec s bratrancem.

O tom, že se 4. prosince utkají v Edenu otec a syn Jarolímové, bylo jasno krátce po losu základních skupin Poháru UEFA. "Na zápas s Hamburkem se určitě těším víc než syn David. Už jsem s ním mluvil a říkal, že se teď všichni na něj budou obracet o rady. Moc nadšený z losu proto nebyl," uvedl po rozlosování základních skupin lodivod Slavie Karel Jarolím. Až po čtvrteční remíze Slavie v Žilině a prohře Hamburku s Ajaxem se ale ukázalo, nakolik půjde o souboj důležitý.

Německý tým reprezentanta Davida má po dvou odehraných zápasech v tabulce skupiny F o dva body více, než Slavia. V dalším zápase tak budou “sešívaní“ potřebovat minimálně bodovat, nejspíše pak vyhrát, pokud nebudou chtít spoléhat na výsledky z posledního kola. V něm Hamburk hostí zatím první Aston Villu a český celek zavítá do Amsterodamu, kde se mu bude chtít místní Ajax pomstít za vyřazení v předkole Ligy mistrů z minulého roku.

Jarolím se omluvil týmu i fanouškům

O jistém postupu Aston Villy s Ajaxem nechtěně rozhodl český záložník David Jarolím. V 77. minutě čtvrtečního zápasu Poháru UEFA vystihl jeho pas na stopera Mathijsena střídající útočník Leonardo a jedinou brankou utkání rozhodl o výhře i postupu Ajaxu. „Mrzí mě to zaváhání, za které se chci omluvit celému týmu i fanouškům. Kdybych tu chybu neudělal, měli jsme ještě šanci strhnou vítězství na naší stranu,“ řekl český reprezentant na klubovém webu.

Branka Ajaxu byla vyústěním trvalé převahy nizozemského celku. Jarolím vybojoval alespoň dvě žluté karty pro soupeřovy hráče. V 22. minutě dostal kartu po sražení českého záložníka kamerunský středopolař Enoh, po půlhodině pak zažil totéž i Švéd Lindgren. Po Jarolímově chybě ale hra Hamburku začala být ještě křečovitější a na prohře německého klubu už nic nezměnil ani závěrečný tlak. V něm po Jarolímově přihrávce mohl vyrovnat Pitroipa, v dobré pozici ale pálil nad.

Recept na výhru? Střílet branky

"Budeme se snažit Hamburk porazit, to znamená - dát hlavně branku," uvedl po zápase v Žilině brankář Martin Vaniak. "Je to pravda, od zápasu s Hamburkem se bude všechno odvíjet," přiznával Marek Jarolím, bratranec Davida hrajícího za německý celek. Dát branku je ale pro nejlépe střílející klub domácí soutěže zatím velký problém. V šesti dosavadních pohárových zápasech totiž Slavia skórovala pouze jednou.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události