Fotbal

Chovanec: Řepka je připraven k zápasu

Chovanec: Řepka je připraven k zápasu
Zdroj: TN.cz

VIDEO: Fotbalovou Spartu čeká poslední zápas nevydařeného podzimu, v lize proti Kladnu. Po dvou porážkách se letenští upínají hlavně k tomu, že jim na trávníku konečně pomůže uzdravený Tomáš Řepka.

"Tomáš Řepka je připraven k zápasu,“ oznámil před sobotním ligovým utkáním trenér letenského týmu Jozef Chovanec. Ať si kdo co chce kdo chce říká, tak fotbalového rabiáta Řepku, kterého tu a tam proslaví nějaký ten „blikanec“, potřebuje obrana Sparty jako sůl. Vždyť v posledních dvou zápasech dostali letenští 5 gólů.

Podívejte se, co říká o Řepkově návratu trenér Chovanec a jeho spoluhráči:

"Netýká se to jenom Sparty, ale všech týmů v lize. Pokud vypadne hráč takových kvalit a standardní výkonnosti, jakým je například Tavares ve Slavii nebo Svěrkoš či Otepka v Baníku, tak to zanechává stopy, takže i na nás to stopy zanechalo,“ řekl Chovanec.

Řepka vzbuzuje u soupeřů respekt

Kromě nesporné fotbalové kvality se navíc řízný obránce těší v lize respektu, jaký má v tuzemsku málokterý fotbalista. "Je to na obě strany, je to i pro nás dobrý a hlavně tam bude respekt soupeřů," řekl brankář Jaromír Blažek. "Určitě, když se soupeř podívá na zápis a vidí tam Tomáše Řepku, tak budou mít trošku strach větší, než když jsme tam hráli v jiným složení,“ myslí si Jan Krob.

Ačkoliv posílený letenský tým bude moci po šesti zápasech konečně využít Řepkových služeb, tak k utkání s Kladnem hráči přistupují velmi obezřetně a to i přesto, že je čeká čtrnáctý tým tabulky. "My prostě budem brát Kladno jako těžkýho soupeře, tak se na to připravíme, tak proti nim nastoupíme," vyřkl překvapivou větu, kterou bychom ještě před pár lety mohli jen těžko slyšet, brankář Blažek.


"Máme ten poslední zápas k tomu, abysme v domácím prostředí ho zvládli, abysme přesvědčili diváka, že že fotbal hrát umíme, že jsme to nezapomněli," uzavřel trenér Chovanec, jenž doufá, že Sparta vyhraje a zabouchne dveře za tragickým podzimem.

jvl, s přispěním Tomáše Kučery, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události