Fotbal

Scolari: Nemůžete vyhrát, když sudí píská na jednu stranu!

Scolari: Nemůžete vyhrát, když sudí píská na jednu stranu!
Zdroj: TN.cz

Trenér londýnské Chelsea Luiz Felipe Scolari jen těžko rozdýchává nedělní prohru s Arsenalem. Jejím hlavním viníkem je podle něj chybující rozhodčí.

"O sudích jsem nemluvil v lize, Lize mistrů ani Carling Cupu, prostě ani jednou v sezoně. Ale teď jsem musel udělat výjimku, protože jsem to viděl jinak. Potřebujeme, aby na Stamford Bridge pískali sudí na obě strany a ne jen na jednu," rýpl si renomovaný kouč do anglických arbitrů.

“Rozhodčí udělal velkou chybu“

Ostře sledovaný zápas mezi vedoucí Chelsea a tápajícím Arsenalem se zpočátku vyvíjel mnohem lépe pro domácí fotbalisty.
Po půlhodině si Johan Djourou srazil do vlastní sítě centr Bosingwy a bylo to 1:0. Jenže ve druhém poločase přišly velké chvíle nizozemského snajpra Robina Van Persieho. Ten nejprve v 59. minutě dělovkou do šibenice vyrovnal a o chvíli později střelou z otočky zápas rozhodl. Vlnu emocí spustila jeho první trefa, která byla z ofsajdu (a tudíž neplatná)


"Stál metr za našimi bránícími hráči," stěžoval si Scolari. "Rozhodčí udělal velkou chybu. Takový zápas se vyhrává jen těžko…" pravil rozmrzele.

Žádá veřejnou omluvu

Scolari se však rozhodně nesmíří jen s kritikou. Po rozhodčích chce, aby se mu v televizi veřejně omluvili. "Chci docílit toho, aby uznali svou chybu a omluvili se. Nic víc," poznamenal brazilský fotbalový odborník.


Ten připouští, že chybovat je lidské. Jenže tento neodmávaný ofsajd byl prý až příliš velký prohřešek."Vždyť to zabilo můj tým! Bylo těžké hrát po té situaci, protože jsme ztratili koncentraci. Zkrátka jsme prohráli kvůli gólu, který neměl platit. Jenže sudí ho uznal a ovlivnil tím výsledek. Kdybychom zápas vyhráli, tak by na nás Arsenal ztrácel třináct bodů a ztratili by šanci na titul," rozlítil se Scolari.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události