Fotbal

Potlučený Zítka musí na operaci. Mimo hru bude několik měsíců

Reprezentační brankář Daniel Zítka, který se zranil v zápasu belgické fotbalové ligy, už má za sebou vyšetření. S poraněným kotníkem musí na operaci a chybět bude několik měsíců.

Zkušený gólman čekal na pondělní důkladnou prohlídku, která ukázala kromě zlomené lýtkové kosti i těžký výron v kotníku, který musí být operován. Ze hry bude zhruba do března příštího roku, možná i déle.


"Budu muset na operaci. Na konci tohoto týdne, nebo příští pondělí se jí podrobím. Znamená to čtyřměsíční pauzu," oznámil Zítka na svém webu.


Anderlecht nyní musí urychleně vyřešit obsazení brankářského postu a jedná o návratu Silvia Prota z Germinalu Beerschot. "Budeme jednat o jeho příchodu zpět do Anderlechtu," uvedl manažer Herman Van Holsbeeck.

Vyražené zuby jsou  to nejmenší

Při ráně od protihráče přišel také o dva zuby. "Dopoledne jsem byl u zubaře a vypadám zase trochu reprezentativně. Zlomené zuby dočasně doktor vyplnil," uvedl brankář Anderlechtu na svých oficiálních stránkách, kde mu také přejí fanoušci brzké uzdravení.


Třiatřicetiletý brankář přišel k těžkým šrámům během zápasu belgické ligy proti Denderu. V utkání, které Anderlecht vyhrál 2:0, musel po střetu s protihráčem v 88. minutě střídat. "Byl tam centr do šestnáctky, šel jsem do souboje s protihráčem a snažil se míč vyboxovat. Jak jsem byl nad ním, tak mě trefil do pusy. Po té ráně jsem padal dozadu, přičemž jsem si zřejmě sám způsobil zranění nohy.


"Někdo mi říkal, že mi jí snad přisedl spoluhráč, ale řekl bych, že jsem si to přivodil sám. Prostě jsem ztratil rovnováhu a pád jsem nekontroloval," popisoval okamžik Zítka.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události