Fotbal

Hrozí Gambrinus lize výprodej? Spíše ne

Hrozí Gambrinus lize výprodej? Spíše ne

Které velké jméno v zimě opustí naši nejvyšší fotbalovou soutěž? Hlasujte!

Každý rok ta samá písnička. Na podzim se hráč “chytí“, začne se dostávat do podvědomí fotbalových fanoušků a v zimě klub s velkou pompou opustí. Ten za něj zkasíruje slušnou sumu, za jejíž část většinou pořídí sotva průměrného fotbalistu, který má v horizontu určité doby odcházejícího hráče nahradit. Tentokrát by však situace mohla být trochu jiná.


Týmy sice potřebují příliv peněz stejně jako doposud, ale finanční krize a špatné pohárové výsledky českých mužstev mohou za to, že nabídky z ciziny už zdaleka nejsou tak lákavé, jako kdysi bývaly.Přesto se v Gambrinus lize najdou hráči, za které by západní kluby zřejmě byly ochotny vyplatit zajímavé částky. Kteří fotbalisté to jsou a jak žhavý je jejich odchod za hranice?

Tomáš Necid
– Tak tady to je jasné. Největší podzimní hvězda ligy má už od léta podepsanou smlouvu s ruským CSKA Moskva, které za něj Slavii vysází částku přesahující 100 milionů korun. Jenže pozor, v kádru Pražanů jiný kanonýr není a trenér Jarolím začal bít na poplach. Necida chce v týmu udržet i pro jaro, jenže konečné slovo budou mít jen a jen Rusové. Konkrétně nový kouč moskevského klubu, který buď dá Necidovi svolení, aby i nadále hostoval ve Slavii, nebo ho neúprosně pošle směrem na východ.

Tijani Belaid
– Pokud by tuniského reprezentanta chtěl někdo zlákat do svých řad, musí si připravit pořádně tučný měšec. Slavia v létě podepsala s Belaidem smlouvu na tři a půl roku, což z něj dělá potenciálně velmi výnosné “zboží“. A to se prodává vždy ochotněji než hráč za pár milionů…Jan Rajnoch – Je otázka, zda má tento plavovlasý záložník v Mladé Boleslavi stále ještě motivaci. O odchodu středočeského kapitána se intenzivně mluvilo už v létě, jenže opravdu lukrativní nabídka se na stůl zkrátka nedostala. Jak to dopadne tentokrát? “Na Honzu ani na nikoho jiného z kádru žádného zájemce zatím nemáme. A nechceme ho mít, naši hráči jsou pod smlouvou a v našich plánech s nimi počítáme,“ řekl pro tn.cz sportovní ředitel Mladé Boleslavi Zdeněk Kudela. Ale vidí to ve skrytu duše stejně také Rajnoch?

Andrej Kerič
– Chorvatská raketa, jež přišla do Liberce v době zimního spánku a na jaře zapůsobila jako ten nejhlasitější budíček. Za půl sezony nasázel Kerič šest branek a okamžitě se o něj začala zajímat pražská Sparta. Ta sonduje situaci i teď, jenže není sama. Kerič totiž na podzim vstřelil opět šest gólů, čímž upoutal pozornost zahraničních klubů. “Je to jen otázka poptávky, prodejný je každý hráč. Za opravdu vysokou nabídku bych prodal i vás…“ poznamenal v žertu ředitel Liberce Libor Kleibl. I z této věty je však zřejmé, že rychlého útočníka na severu Čech dlouho držet nebudou…

Marek Střeštík
– Ještě v létě se na něj ptali zájemci z Ruska i Itálie, ale v součané době je ticho po pěšině. A není se co divit – Střeštík má za sebou silně nevydařený podzim (ostatně stejně jako celé Brno), po kterém se o jeho služby rvát asi nikdo nebude. Navíc i hráčova cena šla rapidně dolů. “Žádnou nabídku nemá. V týmu má smlouvu ještě na tři roky,“ řekl jasně majitel brněnského celku Roman Pros.

Tomáš Řepka
– Odejít, či neodejít? Tuto takřka hamletovskou otázku si v nejbližších dnech možná položí sparťanský stoper Tomáš Řepka. Anebo nepoloží. O svém případném odchodu se s námi bavit odmítl, takže jen těžko usuzovat… Ale třeba jsme to celé vzali za špatný konec. Je totiž možné, že za vyhlášeného rabijáta rozhodne sama Sparta, která ho bez milosti propustí. Trenér Chovanec přece sliboval důkladné zemětřesení v hráčském kádru…

Daniel Huňa
– Nejpříjemnější překvapení sezony. Příbramský útočník si na konto připsal hned deset gólů a jeho jméno rázem zaplnilo notýsky zahraničních skautů. A nejen jich, ve svém týmu by ho rádi viděli na Spartě nebo v Brně. “Já už jsem prodal řadu hráčů a vždy do lepších klubů. Podmínky jsou vždycky stejné, musí to být dobré pro klub a i hráč si musí polepšit. Na Huňovu hodnotu je třeba se dívat tak, že jeho deset gólů v Příbrami je porovnatelných s tím, jako by jich dal Necid ve Slavii dvacet,“ podotkl šéf Příbrami Jaroslav Starka v narážce na diametrální odlišnost v zázemí obou klubů.

Václav Svěrkoš
- Takřka jistý je odchod reprezentačního útočníka z Bazalů. Na podzim dotáhl svůj tým až na třetí místo v lize, ale u jarních bojů Gambrinus ligy už bude jen stěží. Pro podzim jej Baník udržel až pár minut před koncem přestupního termínu, letadlo se napůl cesty z francouzského Sochaux muselo vrátit s nepořízenou. K tomu už podruhé dojde jen těžko. Zhatit přestup by mohlo jen nelichotivé postavení týmu v tabulce Ligue1. “Když mi zaručí smlouvu platnou jen pro první ligu, možná bych jejich nabídku vzal,“ uvedl sám Svěrkoš.


hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události