Fotbal

Roy Keane rezignoval na post manažera Sunderlandu

Zpráva, kterou očekávala celá Anglie, byla dnes potvrzena na oficiálních stránkách klubu.

Sedmatřicetiletý Roy Keane už není manažerem fotbalistů Sunderlandu, ve čtvrtek dopoledne totiž na svou pozici rezignoval.

Vaz mu zlomily špatné výsledky

Sunderland prohrál pět z posledních šesti utkání v Premier League a v tabulce figuruje s patnácti body na osmnáctém místě, tedy na sestupové pozici. "Chtěl bych Royovi poděkovat za jeho tvrdou práci, kterou u nás při vzestupu klubu odvedl. Zvedl tím i své postavení a ještě tak vylepšil svůj fotbalový profil," řekl předseda Sunderlandu Niall Quinn.


"Roy si za svůj přístup zaslouží obrovský respekt. Bylo to jeho přání odejít a dát šanci někomu dalšímu, kdo načne další kapitolu tohoto klubu. Představenstvo jeho rozhodnutí přijalo a přeje mu i jeho rodině hodně štěstí do budoucna," dodal Niall Quinn.

Poslední kapka? Debakl od Boltnu

Osudnou se Keanovi stala sobotní porážka 1:4 s Boltonem. "Každý den se sám sebe ptám, jestli jsem pro Sunderland tím pravým," řekl Keane po sobotní prohře. To už se mu hlavou notnou dobu honily myšlenky na rezignaci. 

Sematřicetiletý manažer působil v Sunderlandu od roku 2006, v sezoně 2006/2007 s týmem postoupil do Premier League. Bývalý záložník Manchesteru United tak odchází ze svého prvního angažmá, kde působil v roli hlavního kouče. Přestože Keane utratil za dva roky na posilách částku kolem 80 milionů liber (asi 2,4 miliardy korun) v minulé sezoně s týmem skončil na patnácté příčce tři body nad sestupovým pásmem a nyní mu po 15 kolech patří sestupová 18. pozice.


Během hráčské kariéry nastupoval Keane za Nottingham Forest, Manchester United a Celtic Glasgow. V dresu United vyhrál Ligu mistrů a sedmkrát anglickou ligu.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události