Fotbal

Scolari čelil výtkám kabiny. Řešení vidí v příchodu nového útočníka

Hráčům Chelsea se nezamlouvá až příliš jednotvárný styl, který je jim orodován.

Londýnská Chelsea se v lednu nechystá utratit za posily ani  libru, v plánu je hlavně stabilizace současného týmu. To se však nelíbí kouči Luizi Felipe Scolarimu, který touží po kvalitním střelci. “Já ho nutně potřebuji. Trápí nás zranění a já mám do útoku prakticky jen Anelku…“ stěžuje si na stránkách The Sun.

"Vedení to musí repektovat!"

Scolari se nachází v trochu schizofrenní situaci. Nároky na něj jsou stejně vysoké, jako byly na jeho předchůdce, přitom startovní čáru měl každý někde jinde. Zatímco José Mourinho i Avram Grant měly za zády tučný měšec Romana Abramoviče, který měl tu moc vyplatit téměř kohokoliv, Scolariho sága se nese v duchu utahování opasků.


"Když jsem do Chelsea přicházel, byl jsem o tom informován. Jenže najednou se mi zranili útočníci Franco Di Santo s Didierem Drogbou a já za ně nemám náhradu,“ krčí rameny portugalský lodivod.


“Zkrátka potřebuji ještě jednoho střelce. To musí vedení respektovat!“ dodává vzápětí.

Chelsea v sobotu vyhrála v Boltonu 2:0, dařilo se i ostatním favoritům. Více se dočtete ZDE.

Přijde Vagner Love?

Vytipované posily už Scolari má. Jsou jimi hvězda CSKA Moskva Vagner Love a talentovaný Orlando Sa z Bragy. Ten už na Stamford Bridge dokonce trénuje, i když zatím jen jako testovaný hráč.


“Vagner Love je vynikající fotbalista, totéž platí i o Orlandovi. Ale v hlavě mám více jmen,“ mlží lodivod blues.

Lampardovi Scolariho taktika nevoní...

Možná je však náhlý nátlak na ředitele klubu Petera Kenyona jen prostředkem, který má zastřít daleko závažnější problém – a to rozpory s hráčskou kabinou. Podle zahraničního deníku SunSport došlo ke schůzce mezi Frankem Lampardem, Johnem Terrym a koučem Scolarim, kde se řešily námitky kabiny na taktiku hry.


“Musíme se naučit měnit náš styl a ještě více zapracovat na tom, abychom poráželi týmy, které proti nám budou jenom bránit. Naše současná hra je pro soupeře až příliš čitelná,“ vzal si slovo Lampard.


Scolari si však stál pevně za svým. “Hrajeme na krátké nahrávky a budeme tak hrát i dál. Nemám v mužstvu typy hráčů na dlouhé míče do vápna!"


O pár dní později však vyřkl zajímavou větu: “Když dostanu ještě jednoho kvalitního útočníka, prospěje nám to v mnoha věcech. Třeba i v tom, že bych mohl změnit styl naší hry…“


Že by tedy Scolari začal ustupovat svým svěřencům? Obrázek si udělejte sami... 

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události