Fotbal

Real Madrid zase prohrál. Trápí se jako Sparta v Gambrinus lize

Real Madrid v neděli prohrál na domácím hřišti 3:4 se Sevillou a trenér Bernd Schuster z toho byl hodně zklamaný.

Navzdory porážce, která vyvolala nevoli i mezi fanoušky, prohlásil, že o odstoupení z pozice hlavního kouče neuvažuje.

Na čelo tabulky ztrácí devět bodů

Real Madrid se kvůli překvapivé prohře propadl na páté místo španělské ligy a na vedoucí Barcelonu ztrácí už devět bodů. Dalo by se říct, že situace mezi Realem a Barcelonou je srovnatelná s pozicí Sparty a Slavie v české Gambrinus lize. Slavia vede s desetibodovým náskokem a její podzimní ligové výkony lahodily oku diváky stejně jako výkony slavné "Barcy“. Naopak Sparta tápala. Mizerné výkony v kombinaci se špatnými výsledky znamenají čtvrté místo.


Zatímco Sparta má teď zimní pauzu na to, aby se dala dohromady, Real to musí zvládnout za plného chodu. Navíc hned v dalším kole ho čeká souboj právě s katalánským velkoklubem a odvěkým rivalem. Je otázkou, zda se povadlý "Bílý balet" dokáže proti rozjetému tanku jménem FC Barcelona vzchopit.

I přes prohru trenér chválil

Bernd Schuster své svěřence po prohraném zápase pochválil za bojovnost, ale uznal, že forma jemu týmu chybí. "Viděl jsem, že do toho hráči dali všechno, ale odvrátilo se od nás štěstí v nesprávné chvíli," uvedl Schuster. Real totiž dohnal po změně stran vedení Sevilly 3:1 a po brankách Higuaína a Gaga srovnal. Pět minut před koncem ale opět inkasoval branku od Renata. "V druhé půli bylo hodně dobrých věcí, ale chyběla nám pak touha dotáhnout výsledek do šťastného konce," litoval německý kouč.

Zápasu na Nou Campu se Schuster bojí…

"Bojím se toho zápasu. Barcelona je velmi dobrá, ale my tam pojedeme udělat co nejlepší výsledek. Teď ale těžko můžeme pomýšlet na výhru," uvedl Schuster. I když se Realu příliš nedaří, zkušený trenér na rezignaci nepomýšlí. "K mojí rezignaci není důvod," poznamenal Schuster. Ač tato věta nedodá jeho svěřencům moc optimismu, říká Schuster pravdu. Uznává sílu soupeře s tím, že vyhrát bude hodně těžké, ale určitě ne nemožné.

Podívejte se na nejzajímavější okamžiky nedělního zápasu, ve kterém Real Madrid nestačil na Sevillu.


Připuštění si opravdové skutečnosti je důležitá věc a zdá se, že Schuster se s tím popasoval jako chlap. Možná by mohl na Spartu poslat pár rad, aby si Letenští konečně sundali ty růžové brýle.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události