Hokej

Třetí derby sezony je tu. Sparta hostí Slavii

Třetí derby sezony je tu. Sparta hostí Slavii
Zdroj: HC Slavia Praha

Zraněními zdecimovaná Sparta na led vyjede možná i s masérem v sestavě!

V dohrávce 30. kola extraligy se spolu utkají nesmiřitelní rivalové z Prahy. Naposledy se týmy spolu utkaly 21. září a pro oba to byl možná přelomový zápas sezony...


Ostatní výsledky 30. kola extraligy naleznete zde.


Jasným favoritem byla tehdy Slavia, která v tabulce opanovala první místo, a na soka z Holešovic si tradičně věřila. Jenže tvrdě narazila. Výborný a spol. “červenobílé“ doslova rozjezdili a po zásluze vyhráli 5:0.

Jelínek: “Soustředíme se hlavně na sebe“

Od té doby se role obou týmů obrátily o 360 stupňů. Sparta začala vítězit a stoupat tabulkou, pro slávisty nastalo období temna. Z následujících 11 extraligových utkání vyhráli jen tři, čímž se propadli na čtvrtou příčku o skóre před… Spartou!"Derby je jiný zápas, který má svá specifika. Je jedno, kdo má jakou formu či jak je na tom kdo v tabulce. Proto nijak nehledíme na ty poslední nepovedené výsledky soupeře a soustředíme se hlavně na sebe,“ říká asistent trenéra Výborného Marian Jelínek.


“Že jsme předtím vyhráli 5:0, to žádný vliv mít nebude. Naopak to může být impulz pro soupeře, který nám bude chtít porážku oplatit,“ dodává rezolutně.

Sparta se mění v lazaret. Nastoupí masér?

Je pravda, že podobný výsledek se tentokrát urodí jen těžko. Sestavu domácích totiž kosí jedno zranění za druhým – mimo hru jsou Černošek, Podlešák, Hrdel, Ručinský, Ton, Kratěna, Látal i Netík… “Zdravotní stav naši situaci hodně komplikuje. Ale uvidíme, jak na tom budeme těsně před zápasem. Každopádně opět počítáme s Vinogradovem a Zykinem z Nymburka,“ poznamenává Jelínek.


Sparta proti Růžičkově mužstvu možná vyšle i vskutku netradiční zbraň – svého maséra! Nejedná se o žert, trenér Výborný prý vážně uvažuje o tom, že na soupisku dopíše zaměstnance klubu, který ve volném čase jezdí hrát za sparťanskou farmu v Nymburce.


"Jestli do toho utkání opravdu nastoupím, bude to pro mě čest. Ale moc šancí si nedávám,“ řekl šestadvacetiletý masér Josef Toma pro deník Sport. “Papíry má připravené, takže hrát může,“ opáčil zcela vážně Jelínek. Pokud Toma skutečně oblékne dres Sparty, půjde o raritu nejen u nás, ale i v celé hokejové Evropě…

Bednář nastoupí, Svoboda nikoliv

To Slavia je téměř kompletní, chybět by měl jen dlouhodobý rekonvalescent Milan Kraft. Asistent Jiří Kalous si však nemyslí, že o výsledku utkání rozhodnou právě marodky obou celků. “Myslím, že Sparta hraje v derby vždycky dobře, ať se děje cokoliv," podotkl Kalous. Ten může počítat i se střelcem Jaroslavem Bednářem, jehož dlouho trápily potíže s mezižeberním svalstvem.


V bráně mistra nastoupí opět Dominik Furch, a to kvůli jeho startu na mistrovství světa dvacítek, které začne na sklonku prosince. Vladimír Růžička totiž kouči dvacítek Marku Sýkorovi slíbil, že do té doby dostane Furch hodně prostoru k tomu, aby se alespoň trochu "vychytal".


Utkání budete moct sledovat v tradiční on-line reportáži, která začne v 18:00.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události