Fotbal

Úspěch Panathinaikosu by mohl uklidnit nepokoje v Řecku

Fotbalisté Panathinaikosu Atény v úterý poprvé od roku 2002 zažili slastný pocit z postupu ze základní skupiny Ligy mistrů, přesto si úplně naplno svůj úspěch vychutnávat nemohli.

Hráči slavného klubu totiž nemohou přestat myslet na svou rodnou vlast, kde od konce minulého týdne zuří střety policie s demonstranty a v plánu je i generální stávka na protest proti vládní politice. V Panathinaikosu všichni věří, že jejich počin vášně alespoň trochu utlumí."Je strašné, co se teď v Řecku děje. Před zápasem jsme sice byli zavření na hotelu, takže to na nás nedolehlo, ale hráči samozřejmě sledují zprávy a čtou noviny. Určitě je to muselo ovlivnit," uvedl nizozemský trenér ve službách Panathinaikosu Henk Ten Cate. "Ani poté, co jsme dokázali, nezapomínáme na to, k čemu dochází v ulicích. Snad jsme pro fanoušky přinesli něco pozitivního a všechno se uklidní co možná nejrychleji," doufal Ten Cate.

Kouč své svěřence pochválil

Na aténském stadionu byla jako vždy bouřlivá atmosféra, který kvůli nepokojům ještě víc zhoustla. Hráči Panathinaikosu byli jakoby svázaní a o postupu rozhodli jediným šťastným gólem ve druhém poločase. "Pro chlapce asi bylo těžké soustředit se na utkání samotné, ale odvedli fantastickou práci," vysekl Ten Cate poklonu svému mužstvu, které bylo po úvodních dvou porážkách ve skupině na odpis. "Ale já jsem pokaždé svému týmu věřil, pořád jsem v něm viděl obrovské odhodlání všechno změnit," řekl Ten Cate, který v úterý navíc mohl stylově oslavit své 54. narozeniny.

Pohádka o Famagustě skončila

Kyperský tým Famagusta byl největším překvapením podzimních bojů v Lize mistrů. Až do poslední chvíle hrála o postup do jarních bojů, nakonec ale po prohře 0:1 s Panathinaikosem a výhře Brém nad Interem Milán končí. Ve skupině B skončila se ziskem šesti bodů poslední. Jelikož ve skupině B končí se ziskem šesti bodů na poslední příčce.

Famagusta je pyšná na předvedené výkony

I přesto, že letošní pohárový ročník pro Famagustu skončil, její trenér Temuri Ketsbaia je pyšný na výkony svých svěřenců i na výsledky. "Bohužel naše cesta končí, ale i tak jsem na své hráče pyšný. Na začátku nikdo nevěřil, že můžeme dojít tak daleko a i přesto, že jsme skončili na čtvrtém místě ve skupině, nikdo nezpochybní naše úsilí. Děkujeme všem, kteří nás podporovali," prohlásil kouč Famagusty na serveru goal.com. "Sláva a peníze nám štěstí nepřinesly. Budeme se znovu dívat dopředu," dodal Ketsbaia.

Brémy berou alespoň Pohár UEFA

Úleva vládne v německých Brémách. Werder pokaženou podzimní sezonu, v níž hodně tápe i v bundeslize, zachránil alespoň tím, že přežije v pohárech zimu. Byť na jaře vstoupí "jen" do Poháru UEFA. "Proti Interu jsme ze sebe vymáčkli všechno, ale přál bych si, aby to bylo v každé soutěži a proti jakémukoliv soupeři," narážel trenér Thomas Schaaf na to, že Werder v domácí soutěži s outsidery letos často klopýtá.

Chelsea se rvala s Kluží, spasitelem byl Drogba

"Blues" s Petrem Čechem v brance se až do posledního zápasu museli prát o postup, ale závěrečnou partii s Kluží zvládli a výhra je posunula dál. Trenér Luiz Felipe Scolari tak nemusí dostát své výhružce, že by se vrátil do Brazílie, kdyby Chelsea vypadla ze skupiny. I když jej uklidnil až Drogba vítězným gólem dvacet minut před koncem. "Když to bylo dlouho 1:1, tak asi bylo nervózních víc lidí. Nehráli jsme skvěle, ale hlavní je, že jdeme dál, byť z druhého místa," uvedl Scolari.


Před Chelsea se v čele udržel AS Řím díky výhře nad Bordeaux. Chválu domácího trenéra Luciana Spalettiho si vysloužil hlavně Matteo Brighi, autor vítězné branky. "Bez něj bychom všechno měli mnohem těžší. Ale celé mužstvo mělo velký den. Počkali jsme si trpělivě na naší šanci a udeřili," pochvaloval si Spaletti.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události