Fotbal

Nový trenér Brna Beránek: Měl jsem znovu chuť trénovat

Nový trenér Brna Beránek: Měl jsem znovu chuť trénovat
Zdroj: TN.cz

Novým trenérem fotbalistů Brna se stal zkušený Miroslav Beránek, který chce v novém působišti napravit nepovedený podzim v Gambrinus lize.

Ve středečním rozhovoru přiznal, že na nabídku kývl mimo jiné i proto, že měl chuť znovu trénovat v české nejvyšší soutěži.

Po štaci v Dubaji zase zpátky do Čech

"Je pravda, že jsem nabídku zvažoval, ale po mém posledním angažmá v Dubaji jsem měl znovu chuť vrátit se k trénování v české lize. I to byl jeden z hlavních bodů, proč jsem nakonec nabídku Brna přijal," prozradil zkušený trenér hlavní důvod, proč nakonec na nabídku šéfa brněnského klubu Romana Prose kývl.

Cílem je náprava podzimu

Beránek vnímá nepovedenou podzimní část Gambrinus ligy, ale věří v jarní zlepšení. "Brnu se určitě nedařilo podle představ a naším společným cílem je, abychom nepovedený podzim napravili. Shodou okolností jsem měl na podzim možnost sledovat ty nevydařené zápasy Brna, jako v Teplicích, kde to bylo asi nejhorší období Brna. Pak jsem viděl také utkání na Slavii, kde však nastalo ve druhém poločase herní zlepšení," řekl nový kouč Moravanů.

Smlouva bude podepsána ve čtvrtek

Ve čtvrtek podepíše s představiteli klubu smlouvu. "Ústně jsme na všem domluvení a ve čtvrtek bychom měli tuto dohodu stvrdit i podpisem smlouvy," potvrdil Beránek. Podle zdrojů z brněnského celku by měl zkušený kouč podepsat smlouvu do konce června 2010, ale oficiální stanovisko padne až na čtvrteční tiskové konferenci. "Nechal bych to jako překvapení, kvůli tomu se ta tisková konference koná," uzavřel Beránek.

jpz, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události